Plug-iny dla Photoshopa


Interesujące efekty świetlne z AutoFX Mystical Lighting

1. Mystical Lighting to jeden z najbardziej zaawansowanych plug-inów, działający zarówno z Photoshopem, jak i samodzielnie. Obraz jest importowany do programu, a każdy nowy efekt świetlny dodawany jest w nowej warstwie i pokazywany w palecie.

Plug-iny dla Photoshopa

Rys. 1

2. Wszystkie główne narzędzia Mystical Lighting umieszczone są w menu Special Effects. Ich wybór jest bardzo duży, w tym czarodziejski pył, tęcza, błysk, mgła itp. My wykorzystamy funkcję LightBrush, aby rozjaśnić te partie obrazu, które są zbyt ciemne.

Plug-iny dla Photoshopa

Rys. 2

3.Po wybraniu efektu w lewej części ekranu pojawia się paleta z narzędziami. Tu ustawiamy rozmiar pędzla LightBrush i wskazujemy jedno z ciemniejszych miejsc na obrazie. Można także ustawić bardziej miękkie krawędzie dla pędzla.

Plug-iny dla Photoshopa

Rys. 3

4.Następnym efektem, którego użyjemy, jest Spotlight (reflektor). To bardzo mocne narzędzie, z wieloma ustawieniami, a także dziesiątkami zdefiniowanych ustawień, które można wybrać poprzez okno podglądu. Można też zapisać własne ustawienia.

Plug-iny dla Photoshopa

Rys. 4

5.Po wybraniu reflektora na ekranie pojawi się kursor w kształcie litery "T". Określa on kierunek i siłę źródła światła. Po jego ustawieniu można modyfikować rodzaj światła (od kinkietu, po solidny reflektor) i dodać odpowiednią teksturę.

Plug-iny dla Photoshopa

Rys. 5

6.Oto efekt pracy z dołożonym snopem światła. Inną przydatną funkcją jest LightBlocker, pozwalające na określenie przestrzeni na zdjęciu, które reflektor ma ominąć. Jedyną wadą tej

funkcji jest dość powolne działanie.

Plug-iny dla Photoshopa

Rys. 6