Plus GSM wprowadza aplikację na Androida do zarządzania kontem klientów prepaid

Polski operator Plus udostępnił w końcu w sklepie Google Play aplikację mobilną pozwalającą klientom prepaid zarządzać swoim kontem abonenckim. Niestety, jak na razie nie spełnia ona pokładanych w niej nadziei i zbiera strasznie kiepskie noty.

Nowa aplikacja nosi nazwę Plus na Kartę i Plus Mix. Za jej pomocą klienci usług typu prepaid mogą między innymi sprawdzić aktualną taryfę, saldo i termin ważności konta oraz obecnie aktywne usługi. Pozwala również na uruchomienie usług w postaci np. dodatkowych pakietów. Tym ruchem Plus dogania konkurencję, która swoje aplikacje mobilne do obsługi konta oferują już od dawna.

Aplikacja Plus na Kartę i Plus Mix nie wymaga logowania się na swoje konto abonenckie, ponieważ wykorzystuje obecną w telefonie kartę oraz tzw. krótkie kody, które użytkownicy mogą wprowadzać samodzielnie z poziomu aplikacji telefonu, ale prezentuje informacje w znacznie przyjaźniejszym interfejsie graficznym. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości obsługi z tabletu konta przypisanego do karty SIM znajdującej się w smartfonie.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 28.10.2021]
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [26.10.2021]
Plus GSM wprowadza aplikację na Androida do zarządzania kontem klientów prepaid

Aplikację Plus na Kartę i Plus Mix można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Niestety, jak na razie klienci nie wydają się zbyt zadowoleni i zgłaszają poprzez system komentarzy problemy i wystawiają narzędziu bardzo niskie noty. Mamy nadzieję, że twórcy programu szybko rozwiążą wszystkie zaistniałe problemy. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, że chociaż aplikacja wykorzystuje transmisję danych, to korzystanie z niej nie zmniejsza dostępnego pakietu internetowego.