Plus Kazam, czyli tanie smartfony brandowane przez polskiego operatora

Operatorzy komórkowi w swojej ofercie umieszczają urządzenia od wielu różnych producentów, a najczęściej trafiają one jednocześnie do oferty wszystkich czterech głównych polskich sieci jednocześnie. Plus chce jednak promować jedną markę telefonów z Androidem jako własną i wprowadza do sprzedaży smartfony Plus Kazam.

Operator Plus będzie brandował swoją marką nowe telefony, których produkcją zajmie się firma Kazam. Została ona założona przez dwóch byłych pracowników brytyjskiego oddziału HTC. Będą to tanie urządzenia działające pod kontrolą systemu Android. Pierwszym telefonem od zielonego operatora będzie Plus Kazam 5.5.

Telefon Plus Kazam 5.5 charakteryzować będzie olbrzymi ekran o przekątnej 5,5 cala. Urządzenie ma być sprzedawane za złotówkę już przy abonamencie w wysokości 70 złotych miesięcznie, a w najtańszej taryfie dostępny będzie za 399zł. To znacznie mniej, niż urządzenia konkurencji o podobnej wielkości, które ostatnio stają się coraz popularniejsze wśród klientów.

Plus Kazam, czyli tanie smartfony brandowane przez polskiego operatora

kazam 5.5

Niestety, parametry nowego telefonu Plusa nie zachwycają. Plus Kazam 5.5 mimo ogromnego ekranu będzie miał rozdzielczość zaledwie 854 na 480 punktów. W środku znajdzie się dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, 0,5 GB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, aparat 5 Mpix i wszystkie standardowe czujniki i moduły łączności.

Zobacz również:

  • Które sieci telekomunikacyjne mają najczęściej awarie w 2021 roku?

Najprawdopodobniej w ofercie pojawi się też tańszy i mniejszy Plus Kazam 4.0. Parametry będzie miał podobne, ale będzie tańszy - trafi do sprzedaży za złotówkę w każdym z dostępnych abonamentów. Względem modelu Plus Kazam 5.5 jego mniejszy brat będzie miał ekran o krótszej przekątnej długości 4 cali i rozdzielczość 800 na 480 punktów oraz wolniej taktowany procesor 1 GHz.

Plus Kazam, czyli tanie smartfony brandowane przez polskiego operatora

kazam 4.0

Produktom Kazam można się przyjrzeć na stronie internetowej producenta. W Plusie pojawią się najprawdopodobniej pod zmienioną nazwą modele Trooper X5.5 oraz Trooper X4.0.

źródło: telepolis.pl