Plus po raz kolejny na szczycie. Najszybszy internet 5G znajdziecie tylko w tej sieci

Kolejne niezależne testy potwierdzają, że najszybszego internetu 5G możecie szukać wyłącznie w Plusie.

Fot. Plus

Technologia 5G to już nie tylko przyszłość, ale i teraźniejszość mobilnego internetu. Ze względu na to, wybierając nowego operatora, warto zwrócić uwagę na oferowane możliwości tej sieci. Czy to zasięg, czy maksymalna prędkość, czy nawet dostęp w konkretnej lokalizacji albo w konkretnej ofercie abonamentu - to wszystko może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie internetu mobilnego u danego operatora.

5G w Plusie jest nie tylko najszybsze, ale też dociera do największej liczby osób

W takim razie, wybierając swojego dostawcę internetu, warto kierować się konkretnymi danymi, które pomogą nam w doborze odpowiedniego abonamentu. Jeśli chodzi o prędkość internetu, dane na ten temat zbierane są przez dwa duże serwisy do sprawdzania prędkości internetu - SpeedTest.pl oraz rfbenchmark. Według ich odczytów to właśnie 5G w Plusie jest najszybszym oferowanym połączeniem w tej technologii w Polsce i to z ogromną przewagą nad pozostałymi dużymi operatorami.

Spójrzmy na początku na SpeedTest.pl. W lutym 2023 roku strona zarejestrowała łącznie około 5 tysięcy testów prędkości internetu mobilnego w Plusie. Średnia prędkość pobierania w technologii 5G w Plusie wyniosła 137,3 Mb/s. Jest to wynik prawie dwukrotnie lepszy od najlepszego wyniku konkurencji. Play osiągnęło średnią 69,6 Mb/s, Orange - 66,7 Mb/s a T-Mobile - 63,6 Mb/s.

Plus po raz kolejny na szczycie. Najszybszy internet 5G znajdziecie tylko w tej sieci

Fot. SpeedTest.pl

Jeśli spojrzymy na test przeprowadzony przez inną platformę, rfbenchamrk, ten trend się powtarza. W raporcie z lutego 2023 na temat prędkości internetu mobilnego w technologii 5G Plus także znalazł się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o prędkość wysyłania danych. Na podstawie 8896 pomiarów platforma uzyskała średnią wartość przesyłania danych dla oferty 5G Plusa na poziomie 151 Mb/s. Ten wynik jest aż trzy razy lepszy niż 5G oferowane przez innych operatorów. T-Mobile było na drugim miejscu z wynikiem 56,7 Mb/s, następnie Orange z 54 Mb/s, a stawkę zamknęło Play z wynikiem 52,8 Mb/s.

To, że warto skorzystać z oferty Plusa potwierdzają również marcowe wyniki rankingu SpeedTest.pl, w którym Plus zajął pierwsze miejsce nie tylko w kategorii 5G, ale również w ogólnym rankingu szybkości internetu mobilnego. Zestawienie powstało na bazie 815 tys. pomiarów prędkości wykonanych w sieciach wszystkich operatorów mobilnych w aplikacjach dla Android i aplikacji dla iOS.

Plus po raz kolejny na szczycie. Najszybszy internet 5G znajdziecie tylko w tej sieci

Fot. rfbenchmark.eu

Jednak prędkość to nie wszystko, jeżeli nie łączy się ona z zasięgiem. Na szczęście Plus również tutaj może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem, gdyż z internetu w technologii 5G od tego operatora może korzystać ponad 20 milionów odbiorców - czyli więcej niż 50% populacji Polski. W porównaniu z wynikami innych operatorów - Play na drugim miejscu obejmuje swoim zasięgiem jedynie 13 milionów mieszkańców - jest to imponujący wynik. Co więcej, zasięg ten nie jest ograniczony jedynie do największych miejscowości. Dzięki temu nie tylko mieszkańcy miast wojewódzkich będą mogli cieszyć się tą najnowszą technologią, ponieważdociera ona też do mniejszych miast. Łącznie w zasięgu 5G Plus jest już ponad 1000 miejscowości.

Jakie są zalety sieci 5G?

Wciąż u niektórych może pojawiać się pytanie, dlaczego w ogóle powinni interesować się łącznością 5G? Jako nowy standard internetu mobilnego przynosi ona ze sobą sporo korzyści, które nie tylko zwiększają jej możliwości, ale także nasz komfort korzystania z internetu poza domem. Oto kilka najważniejszych zmian, które przynosi ze sobą technologia 5G.

Plus po raz kolejny na szczycie. Najszybszy internet 5G znajdziecie tylko w tej sieci

Fot. Plus

  • Możliwość połączenia większej liczby urządzeń - dzięki temu możemy pożegnać się z sytuacjami, kiedy sieć w zatłoczonych miejscach jest przeciążona. Każdy, kto był na dużym koncercie czy podobnym wydarzeniu zna przypadki, kiedy to trudno było nie tylko o połączenie z internetem, ale nawet o sygnał komórkowy ze względu na liczbę osób łączących się z siecią. Sieć 5G jest w stanie obsłużyć o wiele więcej połączeń na raz, więc nie powinniśmy już napotykać podobnych problemów.
  • Większa prędkość przesyłania danych - dzięki temu nie tylko ściągniemy ulubione filmy czy seriale z o wiele większą prędkością, ale też możemy oddać się grze w ulubione gry online czy nawet ich strumieniowanie bez większych opóźnień.
  • Połączenie większej prędkości i przepustowości sprawia, że jest to też bardziej stabilne połączenie, co pomoże nam w przypadku zadań takich jak praca czy nauka zdalna. Nie będziemy musieli martwić się o przerwy w dostawie internetu czy też nagłe spowolnienia transferu.

Inne powody, dlaczego Plus jest liderem technologii 5G w Polsce

Jakkolwiek zasięg sieci 5G i jej prędkość jest niesamowicie ważna, istotne są też inne elementy infrastruktury, które pozwalają na korzystanie z sieci w komfortowy sposób. Jako że Plus nazywa się liderem technologii 5G w Polsce, sprawdźmy, co jeszcze operator oferuje swoim klientom.

Korzystanie z 5G to nie tylko bycie w jego zasięgu, ale też możliwość podłączenia się do tej sieci. Ze względu na to operator ma w swoim katalogu ponad 80 smartfonów oraz routerów 5G, dzięki którym możliwe jest korzystanie z nowego standardu internetu mobilnego. Co więcej, nie są to tylko urządzenia z najwyższej półki - do dyspozycji klientów są nawet telefony, które kosztują mniej niż 1000 zł.

Warto też powiedzieć o dostępie do sieci 5G w ramach abonamentów czy też ofert na kartę. Większość operatorów otwiera dostęp do sieci 5G dla klientów dopiero od określonego pułapu cenowego, podczas gdy najtańsze oferty są ograniczone jedynie do LTE (4G). Jednak w przypadku Plusa nawet za najniższą cenę - zarówno na kartę, jak i na abonament - dostaniemy w pakiecie możliwość połączenia z 5G. Dzięki temu każdy klient sieci może korzystać z najnowszego standardu łączności komórkowej.

Plus po raz kolejny na szczycie. Najszybszy internet 5G znajdziecie tylko w tej sieci

Fot. Plus

Warto też wspomnieć o rozwoju technologicznym, w który inwestuje Plus. Sieć ta na tę chwilę ma prawie 3500 stacji bazowych, dzięki czemu jej zasięg w Polsce jest na tak dobrym poziomie. Co więcej, operator dysponuje najszybszą siecią 5G w kraju, nie tylko ze względu na średnią prędkość transferu, o której pisaliśmy wcześniej, ale także w kwestii maksymalnej szybkości technologicznej. Dochodzi ona aż do 600 Mb/s. Jednak to nie wszystko, gdyż Plus jako pierwszy operator w kraju przekroczył szybkość 1 Gb/s w sieci 5G w komercyjnych warunkach.

Jak widać, oferta 5G w Plusie jest naprawdę interesującą propozycją dla osób, którym zależy na najnowszym standardzie internetu z najwyższą prędkością. Warto więc zapoznać się z ofertami, w których dostępny jest internet 5G. Plus oferuje zarówno ofertę telefoniczną w abonamencie z 5G, jak i ofertę na kartę z telefonem z dostępem do 5G. Oczywiście można też zapoznać się z ofertą na sam internet 5G w abonamencie.