Plustek OpticPro ST12

Pojawił się nowy model płaskiego skanera A4, przeznaczonego do użytku domowego.

Pojawił się nowy model płaskiego skanera A4, przeznaczonego do użytku domowego.

Producent popularnych w naszym kraju skanerów Plustek proponuje maszynę zbudowaną w starej, sprawdzonej technologii CCD. Przypominamy, że urządzenia wykonane w ten sposób odczytują obraz oświetlany lampą z zimną katodą. OpticPro ST12 w porównaniu z innymi tego typu skanerami jest dość niski, mimo że w klapie producent umieścił drugą lampę do skanowania przezroczy. W zestawie jest nawet specjalny stojak, umożliwiający trzymanie skanera w pozycji pionowej, gdy jest wyłączony. Producent w tym modelu przewidział pięć przycisków szybkiego dostępu do odpowiednich aplikacji.

Parametry techniczne świadczą o typowo amatorskim przeznaczeniu skanera. Możesz za jego pomocą skanować zdjęcia czy grafikę w maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 600 dpi.

Plustek ST12 na zeskanowanie fotografii 15x21 cm w rozdzielczości 300 dpi potrzebuje 38 sekund, a na wykonanie podglądu 15,8 sekundy. Jakość skanów można uznać za dobrą. Plustek radzi sobie (choć może nie idealnie) z tak zwaną próbą trudnego skanu, sprawdzającą zdolność do "zobaczenia" szczegółów w cieniach. Dość przeciętnie można ocenić ostrość obrazu. Z tego względu trudno uzyskać wysokiej jakości skan z negatywu lub slajdu małoobrazkowego.

Rodzaj skaner płaski

Producent Plustek

Informacje Multimedia Vision tel. (22) 3389000

Cena 490 zł