Pluton na Blu-ray z okazji 25-lecia premiery

Pluton - zdobywca czterech Oscarów, najsłynniejszy film o wojnie w Wietnamie pojawi się na Blu-ray w z związku z przypadającą na ten rok 25 rocznicą premiery filmu wojennego Olivera Stone’a (Pluton trafił na ekrany amerykańskich kin w 1986 roku), na rynku pojawi się specjalna edycja Blu-ray.

Pluton Blu-ray

Pluton na Blu-ray z okazji 25-lecia premiery

Pluton Blu-ray

Obraz w Plutonie będzie zapisany w aspekcie 1.85:1 (podobnie jak w edycjach DVD), a ścieżka dźwiękowa zostanie nagrana w DTS-HD Master Audio. Ciekawe czy Pluton znacznie zyska na jakości audio-wideo? Poprzednie edycje DVD raczej rozczarowywały pod względem jakości obrazu i dźwięku. Jedno można już powiedzieć na pewno - materiałów dodatkowych nam nie zabraknie. Jest ich trochę więcej niż w poprzednich edycjach DVD (poza znanymi już dodatkami dostaniemy też kilka nowych). Ze "starych" dodatków polecam sprawdzenie niezwykle interesującego i bogatego w informacje komentarza audio reżysera. Oliver Stone jest znany ze swej pasji opowiadania o swoich filmach i nie inaczej jest w przypadku Plutonu.

Pluton na Blu-ray - data premiery

Miejmy więc nadzieję, że obraz i dźwięk będą się równie dobrze prezentowały co materiały dodatkowe, bo najlepszy film Olivera Stone’a zasługuje na dobre wydanie. Pluton na Blu-ray powinien pojawić się w sklepach już 24 maja - oczywiście na Zachodzie. W Polsce będziemy musieli jeszcze poczekać na to wydanie.

Pluton Blu-ray - specyfikacja

Obraz: 1.85:1 1080p

Dźwięk: DTS-HD Master Audio 5.1

Dodatki:

1. komentarz audio Olivera Stone'a

2. komentarz audio Dale Dye'a (doradca wojskowy)

3. Sceny usunięte i rozszerzone

4. Powrót do Plutonu

- Snapshot in Time: 1967-1968

- Creating the ‘Nam

- Raw Wounds: The Legacy of Platoon

5. Dokumenty

- One War, Many Stories

- Preparing for ‘Nam

- Caputo & The 7th Fleet

- Dye Training Method

- Gordon Gekko

6. Spoty TV (3)

7. Zwiastun kinowy

Źródło: High Def Digest