Płyta Asusa na 8 rdzeni

Z7S WS to oznaczenie najnowszej płyty głównej, która oficjalnie pojawiła się w ofercie firmy Asus. Urządzenie pozwala na zbudowanie wydajnego systemu opartego o dwa procesory z rodziny Intel Xeon.

Nowa płyta główna może stanowić podstawę do zbudowania bardzo wydajnej stacji roboczej. Urządzenie, które bazuje na chipsecie Intel 5400, oferuje użytkownikowi możliwość skorzystania z dwóch podstawek Socket 771 i obsadzenia w nich dwu- lub czterordzeniowych Xeonów pracujących na FSB 1600/1333/1066 MHz.

Asus Z7S WS

Asus Z7S WS

Producent wyposażył płytę w sześć gniazd pozwalających na obsługę do 24 GB pamięci DDR2 800/667/533 MHz oraz następujący zestaw slotów PCI/PCI-E (możliwość skorzystania z technologii ATI CrossFire): PCIe, 2 x PCIe x16, PCI-X, PCI i PCIe x16 (działa w trybie x8). Komunikację z dyskami zapewnia sześć złączy SATA II (RAID 0, 1, Intel Matrix Storage Technology) i jedno IDE, natomiast połączenie z Internetem - dwie gigabitowe karty sieciowe. Na tylnym panelu znajdziemy między innymi dwa porty eSATA, pięć UB 2.0 oraz jeden FireWire.

Dokładną specyfikację urządzenia można znaleźć na stronie producenta. Niestety jego cena nie została podana.


Zobacz również