Płyta EVGA z chipsetem Intel X58

W Sieci pojawiły się zdjęcia prototypowej płyty głównej firmy EVGA, która przeznaczona jest do współpracy z procesorami Intel Core i7. Warto przy tej okazji zauważyć, że jest to pierwsze urządzenie w ofercie tego producenta, które nie będzie zbudowane w oparciu o chipset nVidii.

Nowa płyta korzysta z chipsetu X58 i przeznaczona jest do współpracy z procesorami Intela z rodziny Core i7. Urządzenie wyposażono w sześć gniazd (wsparcie dla triple-channel) oraz trzy sloty PCI-Express x16 pozwalające na obsługę technologii 3-way SLI i CrossFireX. Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji dziewięć złączy SATA 3.0 Gb/s, jedno e-SATA, 8-kanałową kartę dźwiękową oraz dwie karty Gigabit Ethernet. Należy zwrócić również uwagę na zastosowanie kondensatorów Solid oraz chłodzenie w postaci aktywnego systemie dbającego o rozpraszanie generowanego przez motek północny ciepła oraz dużego radiatora schładzającego sekcję zasilania.

Warto także przypomnieć, że wczoraj Nvidia poinformowała, iż firma EVGA (wraz z firmami Asus, Gigabyte, MSI i DFI) otrzymała licencję pozwalającą na wykorzystanie technologii NVIDIA SLI w nowych konstrukcjach z chipsetem X58.

Niestety cena nowej płyty EVGA nie jest znana. Jej zdjęcie można znaleźć pod tym adresem.