Płyta Gigabyte'a na GeForce 8200

W Sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowej płyty głównej firmy Gigabyte o oznaczeniu GA-M78UM-S2H. Urządzenie pozwalać ma na skorzystanie z najnowszej technologii Nvidii - Hybrid SLI.

Przeznaczona do współpracy z układami AMD (w wersji AM2+) płyta GA-M78UM-S2H została zbudowana w oparciu o układ GeForce 8200, dzięki któremu pozwala na skorzystanie z najnowszej technologii Nvidii o nazwie Hybrid SLI (zapewnia zwiększenie wydajności graficznej komputerów oraz inteligentne zarządzanie energią - więcej na jej temat można znaleźć pod tym adresem).

Urządzenie wyposażono w szereg interfejsów graficznych - na tylnym panelu znajdziemy jedno złącze HDMI, jedno DVI oraz jedno D-sub. Komunikację z dyskami zapewnia pięć złączy SATA II, natomiast dźwięk - 8-kanałowa karta. Połączenie z Internetem nawiążemy za pomocą modułu Gigabit Ethernet, natomiast zewnętrzną kartę graficzną możemy obsadzić w slocie PCI-Express 2.0 x16 (dodatkowo na płycie znalazło się miejsce na jeden slot PCI oraz dwa PCI-Express x1). Warto też wspomnieć o czterech bankach pamięci (Dual Channel DDR2 1066), złączu FireWire, złączu eSATA oraz optycznym złączu S/PDIF.

Zdjęcia nowej płyty można znaleźć pod tym adresem.