Płyta Point of View oparta na platformie ION sfotografowana

W Sieci pojawiły się zdjęcia nowej płyty głównej firmy Point of View. Urządzenie zostało zbudowane w oparciu o platformę ION.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - płyty główne Intel, AMD.

Najnowsza płyta Point of View z powodzeniem może posłużyć do zbudowania niewielkiego, cechującego się niskim poborem mocy komputera HTPC. Urządzenie zostało zbudowane w formacie mini-ITX i w oparciu o chipset Nvidia MCP7A-ION. Może być wyposażone w procesory Intel Atom 230 lub 330 i oferuje dwa sloty SO-DIMM, które pozwalają na skorzystanie maksymalnie z 2 GB pamięci RAM 667/800 MHz.

Dla wymagających wyższej wydajności użytkowników konstruktorzy płyty przygotowali slot PCI-Express x16, natomiast komunikację z dyskami zapewniają cztery złącza SATA. Dźwięk generowany jest przez 6-kanałowy układ Realtek ALC662, połączenie z Internetem realizowane za pomocą modułu Gigabit Ethernet, natomiast przesyłanie sygnału na wyświetlacz umożliwiają trzy wyjścia - analogowe D-Sub i cyfrowe DVI, HDMI. Warto tez wspomnieć o sześciu portach USB, standardowym 24-pinowym gnieździe zasilającym oraz systemie chłodzenia składającym się z dwóch osobnych aluminiowych radiatorów umieszczonych na procesorze oraz chipsecie ION.

Niestety cena urządzenia oraz data wprowadzenia do sprzedaży nie są znane. Jego zdjęcia można znaleźć pod tym adresem.