Płyta dla graczy

Nowa płyta główna ASUSA Striker Extreme ma ułatwić użytkownikom samodzielną konfigurację peceta przeznaczonego do grania.

Striker Extreme z chipsetem nForce 680i SLI obsługuje procesory Intel Quad-Core oraz technologię NVIDIA Quad-SLI. Współpracuje z procesorami z szyną systemową do 1333 MHz. Na płycie można zainstalować także do 8 GB pamięci RAM (cztery banki pamięci) DDR2 1200 MHz. Poza tym wyposażenie obejmuje: 10 portów USB 2.0, sześć kontrolerów napędów SATA2 oraz dwa PATA. Są też dwa gniazda FireWire.

Na płycie zastosowano kilka ciekawych i nieczęsto spotykanych rozwiązań. Wyświetlacz LCD ułatwia aktualizację i zwiększanie wydajności systemu. Wielu zaawansowanych użytkowników i inżynierów instaluje specjalne karty, które podczas startu wyświetlają dwucyfrowe kody pozwalające ustalić, który składnik platformy jest przyczyną niestabilności systemu, natomiast ekran LCD na tylnym panelu I/O wyświetla jego nazwę. Gdy system zawiesi się podczas zmiany konfiguracji, nazwa procesu, który był tego przyczyną, pozostanie na ekranie, pozwalając użytkownikowi dokładnie zlokalizować usterkę. Z kolei świecący panel I/O i diody na laminacie płyty pozwalają na wygodne podłączanie urządzeń w słabym oświetleniu. Diody LED, umieszczone w strategicznych punktach laminatu i podświetlające etykiety na płycie głównej, można wyłączyć przełącznikiem na tylnym panelu I/O.

Dźwięk i gry

ASUS zainstalował na płycie kartę audio SupremeFX, oferującą próbkowanie 24 b/192 kHz we wszystkich kanałach surround (7.1). Płyta wyposażona jest w specjalny mikrofon kierunkowy, który podczas nagrywania rejestruje tylko dźwięki skierowane bezpośrednio do niego, eliminując szum otoczenia oraz zakłócenia powodowane przez urządzenia sąsiadujące z kartą.

Do płyty dołączono atrakcyjne oprogramowanie - grę "Ghost Recon Advanced Warfighter", współpracującą ze sprzętowym akceleratorem obliczeń fizycznych. Wartościowa jest także pełna wersja 3DMark06. Przed wirusami ochroni Kaspersky Anti-Virus Personal


Zobacz również