Płyta ratunkowa dla Windows i Linuksa

Firma antywirusowa AVG przygotowała płytę ratunkową zawierającą narzędzia administracyjne i diagnostyczne pomocne w wypadku awarii systemu operacyjnego. AVG Rescue CD jest dostępna bezpłatnie w formie obrazu płyty CD oraz w wersji do instalacji na przenośnych pamięciach flash.

Polecamy:

Specjalnie na potrzeby wydania 4/2010 PC World przygotowaliśmy kreator płyty ratunkowej do Windows XP/Vista/7. Za jego pomocą łatwo przygotujesz krążek ratunkowy umożliwiający uruchomienie specjalnej wersji systemu wprost z CD. W razie awarii podstawowego systemu operacyjnego taki krążek ratunkowy pozwoli wykonać niezbędne naprawy lub skopiować dane.

Do pobrania:

W skład pakietu AVG Rescue CD wchodzi mechanizm antywirusowy i anty-spyware. Dzięki temu użytkownik, którego system został zaatakowany przez szkodliwe oprogramowanie, będzie mógł przeprowadzić procedurę odzyskiwania systemu.

AVG Rescue CD pozwoli automatycznie zamontować wszystkie dyski twarde, po czym przeskanuje je pod kątem wirusów i malware i przywróci bezpieczne połączenie z siecią.

Płyta ratunkowa może przydać się za każdym razem, gdy z jakiegoś powodu nie można uruchomić systemu w normalnym trybie. Rescue CD współpracuje zarówno z produktami z rodziny Windows jak i Linuksem i FreeBSD.

W skład pakietu wchodzi także narzędzie do edycji rejestru Windows (Windows Registry Editor), program TestDisk do przywracania utraconych plików i partycji dyskowych, menedżer plików Midnight Commander i narzędzie do diagnostyki sieci Ping.

AVG Rescue CD dostępne jest w angielskiej wersji językowej.

Więcej informacji: AVG