Płytowa nowość na MCP68S od Jetway

Firma Jetway zaprezentowała nową płytę główną micro ATX - model M28GT3-SDG. Urządzenie, które bazuje na chipsecie nForce 7025-630A, przeznaczone jest do współpracy z procesorami AMD w wersji AM2.

Jetway M28GT3-SDG bazuje na chipsecie nForce 7025-630A (MCP68S) i potrafi obsłużyć procesory AMD w wersji AM2, którym do dyspozycji oddano technologię Hyper Transport. Płyta dysponuje jednym slotem PCI-Express x16 oraz dwoma PCI. Komunikację z dyskami zapewniają cztery złącza SATAII wyposażone w obsługę RAID0, RAID1, RAID5, RAID10 oraz JBOD (Just a Bunch Of Disks) i jedno złącze IDE, natomiast obsługę pamięci operacyjnej - 4 sloty Dual Channel DDRII 800 MHz.

Płytowa nowość na MCP68S od Jetway

Jetway M28GT3-SDG

W płytę wbudowano również moduł sieciowy (Gigabit Ethernet, wsparcie NV FIREWALL) oraz 8-kanałową kartę dźwiękową. Przetwarzanie grafiki zapewnia zintegrowany układ Geforce 7025 GFX, który oddaje użytkownikowi do dyspozycji wyjście analogowe D-Sub oraz cyfrowe DVI. Niestety, producent nie zdecydował się na wyprowadzenie wyjścia HDMI/HDCP (pomimo, iż jest ono obsługiwane przez chipset).

Cena urządzenia nie została podana.

Strona producenta.