Płyty główne Abita wkrótce bez wsparcia. Pozostał niecały miesiąc...

Każdy kto jeszcze kilka lat temu miał do czynienia ze składaniem komputera z pewnością pamięta firmę ABIT. Pewnie wie również, że przestała ona produkować płyty główne w 2008 roku. Prawdopodobnie nie wie jednak, że wkrótce zostanie zamknięta strona, która jeszcze przez trzy lata oferowała dla nich wsparcie.

ABIT to tajwańska firma, która najbardziej znana była z produkcji płyt głównych. Jej konstrukcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród klientów i doceniane były przez testerów oraz amatorów overclockingu. Warto tutaj również wspomnieć o fakcie, że płyty główne tego producenta jako jedne z pierwszych na świecie zaoferowały możliwość skorzystania z bezzworkowego systemu konfiguracji (Softmenu) pozwalającego na przetaktowywanie komponentów komputera nie za pośrednictwem kłopotliwych zworek, ale z poziomu BIOS-u.

Niestety firma, która została założona w 1989 roku, borykała się od 2001 roku z poważnymi problemami. Wynikały one w dużej mierze z, łagodnie to określając, "fantazyjnej" księgowości, która pozwalała m.in. na zwiększanie raportów o sprzedaży płyt głównych.

Koniec końców, ze względu na trudności finansowe dział płyt głównych firmy ABIT został przejęty przez Universal Scientific Industrial. W 2008 roku zadecydowano natomiast o zakończeniu produkcji tych podzespołów.

Solidność tej znanej i cenionej przez lata marki potwierdza jednak fakt, że zapewniła ona swoim klientom wsparcie i gwarancję na następne trzy lata. W związku z tym nadal działała strona www.abit.com.tw, z której internauci mogli pobierać interesujące ich zasoby (np. sterowniki).

Niestety okres ten dobiega końca. Na wspomnianej stronie pojawiła się bowiem właśnie informacja, że zostanie ona zamknięta z dniem 28 lutego tego roku. Jeżeli więc potrzebujesz z niej skorzystać, musisz się pospieszyć!

____________

Jakie mieliście doświadczenia z konstrukcjami tajwańskiej firmy?