Płyty główne do AMD

Mając, którąś z płyt głównych, które polecamy masz gwarancję najwyższych osiągów peceta.


Mając, którąś z płyt głównych, które polecamy masz gwarancję najwyższych osiągów peceta.

Asus A8N-SLI Deluxe

Płyty główne do AMD

Uporządkowana, tania i bardzo wydajna nie tylko w grach.

Decydując się na budowę wydajnego komputera, zazwyczaj trzeba się liczyć z dużymi wydatkami na komponenty. Zastosowanie płyty Asus A8N-SLI Deluxe jednak przeczy temu założeniu, bo jest to jedna z najtańszych konstrukcji zapewniających pracę dwóch kart graficznych w trybie SLI. Dodatkowo model A8N-SLI Deluxe jest bardzo dobrze wyposażony - zawiera dwa kontrolery Serial ATA II, z których każdy ma po cztery kanały. Oprócz tego są także dwa kanały ATA 133, co pozwala na podłączenie aż 12 urządzeń pamięci masowej.

Płyty główne do AMD

Werdykt PCWK

Najbardziej zaawansowani użytkownicy docenią możliwość skorzystania z macierzy dysków, w tym także z RAID 5. Zwraca uwagę uporządkowane rozmieszczenie wyprowadzeń poszczególnych interfejsów, co dotyczy nie tylko interfejsów dyskowych pamięci, ale również PCI, PCI Express oraz podstawek do modułów pamięci.

Rozbudowane możliwości

W czasie uruchamiania komputera płyta bardzo szybko reaguje na polecenia użytkownika, wyświetlając stosowny komunikat. A8N-SLI Deluxe udostępnia też dwa interfejsy sieciowe o przepustowości 1 Gb/s. Istotną zaletą jest dołączenie na płycie CD kompletu sterowników oraz kilku aplikacji do Windows XP x64.

Informacje Asus

http://www.pl.asus.com

Cena 599 zł

Abit Fatal1ty AN8 SLI

Płyty główne do AMD

Zapewnia maksymalne przetaktowanie i stabilne działanie.

Abit znany jest miłośnikom podkręcania procesorów nie od dziś. W nowym modelu, pozwalającym na korzystanie z pracy dwóch kart graficznych w trybie SLI, niemal wszystko zostało podporządkowane maksymalnej zdolności do przyspieszania komputera. Na tylnym panelu producent umieścił dwa wentylatory o małej średnicy, które szybko usuwają z wnętrza komputera ciepłe powietrze. Umieszczenie ich w pobliżu zasilacza procesora pozwala na skuteczne chłodzenie elementów aktywnych, wydzielających dużo ciepła. Również ułożenie złączy interfejsu ATA133 zapewnia swobodny napływ zimnego powietrza z dolnej części obudowy w obszary, w których znajduje się procesor. Drobne zastrzeżenia można mieć jedynie do rozmieszczenia podstawek modułów pamięci DDR, które są za blisko siebie. Zmniejsza to zdecydowanie możliwość chłodzenia pamięci.

Wszystko pod kontrolą

Płyty główne do AMD

Werdykt PCWK

Na dodatkowym przednim panelu umieszczono czytelny wyświetlacz LCD o rozmiarach 6x3,4 cm, podający informacje o systemie: temperaturę układu sterującego, szybkość obrotów wentylatorów, napięcie zasilające, a także temperaturę otoczenia. Wyposażony jest w specjalny przycisk, pozwalający na natychmiastowe zwiększenie wydajności.

Informacje Veracomp

tel. (12) 2525555

http://www.veracomp.com.pl

Cena 990 zł

Epox 9NPA+SLI

Płyty główne do AMD

Narzędzia diagnostyczne ułatwiają uruchomienie komputera.

Epox słynie z produktów dla miłośników przetaktowywania, więc nic dziwnego, że płyta 9NPA+SLI jest dobrze przygotowana pod tym względem. Rząd kolorowych diod pokazuje stopień obciążenia procesora, pamięci oraz chipsetu, co pozwala szybko odnaleźć przyczynę ewentualnych problemów. W pudełku z płytą znajduje się dodatkowy termometr, który można zamocować np. na karcie graficznej lub na twardym dysku i monitorować wskazania.

Płyty główne do AMD

Werdykt PCWK

Dwupozycyjny wyświetlacz 7-segmentowy pozwala precyzyjnie określić źródła problemów, a instrukcja zawiera czytelne zestawienie wyświetlanych kodów błędów. Jeśli ktoś nie chce zaglądać do wnętrza komputera, może skorzystać z funkcji Magic Health. W czasie uruchamiania powoduje ona wyświetlenie na ekranie najważniejszych parametrów pracy, takich jak temperatura i napięcia zasilania podstawowych układów oraz prędkość obrotowa wentylatorów chłodzących radiatory procesora, chipsetu i zasilacza.

Oprócz diagnostyki

W pudełku znajdziesz też minizestaw narzędzi ułatwiających naprawę i modyfikacje. Dodatkowy wentylator można zamontować na tylnym panelu. Na dołączonej płycie CD producent umieścił sterowniki do Windows XP x64, do chipsetu oraz do układu dźwiękowego, ale pozostałe aplikacje są tylko w wersjach 32-bitowych.

Informacje Pronox Technology

tel. (32) 2075600

http://www.pronox.com.pl

Cena 639 zł