Po Androidzie 5.0 Lollipop przyszła kolej na aktualizację aplikacji Google

Aplikacja o nazwie Google przeznaczona do smartfonów i tabletów z systemem Android doczekała się nowej wersji. Poprawiono wygląd programu aby był zgodny z wprowadzonym wraz w Androidzie 5.0 Lollipop interfejsem Material Design oraz dodano kilka nowych funkcji.

Google udostępniło wczoraj użytkownikom urządzeń z rodziny Nexus nową wersję systemu operacyjnego do smartfonów i tabletów o nazwie Android 5.0 Lollipop. Jedną ze zmian wprowadzonych w tej aktualizacji jest nowy interfejs o nazwie Material Design oparty o warstwy i intensywne, żywe kolory. Od pewnego czasu Google udostępnia też systematycznie aktualizacje aplikacji systemowych, żeby nie odstawały wyglądem od reszty systemu.

Jedną ze zaktualizowanych aplikacji jest program obsługujący wyszukiwarkę Google. Wprowadza ona elementy interfejsu Material Design, w tym dużo krzykliwych kolorów i nowe animacje. Nowa aplikacja wyszukiwarka Google to jednak nie tylko zmiany w wyglądzie, ale również nowe funkcje jak np. możliwość wykonania rzutu wirtualną monetą poprzez wypowiedzenie hasła “OK Google, flip a coin”.

Oprócz tego wzbogacono Google Now o nowe możliwości. Jedną z nich jest możliwość wyszukiwanie aplikacji po jej nazwie poprzez wypowiedzenie jej po haśle “OK Google” wywołującym asystenta głosowego. Od tej pory Google będzie skanowało też pocztę Gmail w poszukiwaniu potencjalnych zadań, które użytkownik ma do wykonania. Jeśli algorytmy wykryją na podstawie wiadomości, że użytkownik ma jakieś plany, wyświetli informację o nich w formie powiadomień usługi Google Now.

źródło: phonearena.com