Po CeBIT nagramy szybciej

Trzej producenci nagrywarek DVD - AOpen, Waitec oraz LG - zapowiedzieli, że na targach CeBIT 2004 (zaplanowanych na 18 - 24 marca) zaprezentują nowe nagrywarki, zapisujące krążki DVD z prędkościami od 12 do 16x.

Koncern Waitec zaprezentuje na targach dwa napędy - ACTION 16 oraz ACTION 16EX. Będą to właściwie dwie wersje tej samej nagrywarki, z tym, że jedna będzie przeznaczona do montażu w komputerze, zaś druga - będzie napędem zewnętrznym. Oba urządzenia zapisywały będą zarówno krążki DVD-R, jak i DVD+R z maksymalną prędkością 16x (czyli dwukrotnie szybciej niż najszybsze dostępne w tej chwili napędy).

Napęd firmy AOpen również będzie dwuformatowy, z tym, że maksymalna prędkość zapisu będzie wynosiła 12x. Z kolei produkt firmy LG, nagrywarka GSA-4120B z prędkością 12x zapisywała będzie jedynie krążki DVD+R (krążki DVD-R zapisywane będą wolniej). Urządzenie to dodatkowo obsługiwało będzie format DVD-RAM.

Cen urządzeń oraz terminu ich wprowadzenia do sprzedaży na razie nie podano. Przypuszczać można, że informacje te podane zostaną na targach CeBIT.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: