Po Google Video czas na Google Music?

W ramach wyszukiwarki Google dostępna jest nowa usługa ułatwiająca wyszukiwanie w Internecie stron z tekstami piosenek, biogramami artystów oraz informacjami na temat ich muzycznych dokonań.

Google Music ma działać na zasadzie podobnej do usługi Google Video, umożliwiającej wyszukiwane materiałów wideo. Użytkownik wprowadza słowo kluczowe w polu wyszukiwania (np. nazwisko muzyka, tytuł piosenki bądź płyty), po czym otrzymuje rezultaty.

Marissa Mayer, wiceprezes Google'a ds. wyszukiwania treści i user experience przekonuje, że zamiarem Google'a nie jest tworzenie kolejnego muzycznego sklepu online, ale ułatwienie użytkownikom dostępu do tego typu portali.

Tymczasem przemysł muzyczny zamierza rozpocząć kolejny etap walki z serwisami internetowymi, które naruszają prawa autorskie - tym razem będą to strony WWW, udostępniające teksty piosenek oraz tabulatury. Przedstawiciele amerykańskiej organizacji MPA (Music Publishers Association) chcą, aby osoby prowadzące takie serwisy były skazywane nawet na karę pozbawienia wolności - więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule "Więzienie za teksty piosenek?"

Google Music Search