Po aktualizacji tabletu Lenovo nadal ma on zbyt mało miejsca na aplikacje

Dostępne na rynku tablety różnią się często pojemnością wewnętrznej pamięci. Ale w przypadku Androida wybierając swoje urządzenie nie należy jedynie zwracać uwagi na pojemność urządzenia, ale też w jaki sposób podzielona jest pamięć na partycje. Przekonali się o tym klienci Lenovo, którzy zakupili tablet IdeaTab 1000.

W większości urządzeń z systemem Android pamięć wewnętrzna jest sztywno podzielona między system i aplikacje, a dane użytkownika i multimedia. Powoduje to kuriozalne sytuacje, gdy w tablecie który nawet nie jest zapełniony do połowy nie da się już zainstalować żadnego nowego programu lub gry. Dość poważnie odczuli ten problem użytkownicy tabletu Lenovo IdeaTab 1000. Tablet Lenovo posiada 16 GB pamięci wewnętrznej, która jest podzielona na partycje. Niestety producent nie popisał się, jeśli chodzi o sposób tego podziału.

Na dane aplikacji przeznaczone zostało zaledwie ok. 500 MB pamięci, które potrafi zapełnić instalacja zaledwie kilku aplikacji. Chociaż nadal dostępne jest 13 GB miejsca, tablet nie jest w stanie ich wykorzystać na programy i gry, a mogą znaleźć się tam wyłącznie multimedia. Producent jest świadomy problemu i wypuścił nawet aktualizację, która zwiększa przestrzeń na aplikacje do 1,5 GB. Daje to urządzeniu nieco oddechu, ale nadal nie pozwala na instalację jednocześnie kilku gier. Lenovo obecnie nie ma jeszcze sposobu na połączenie obu partycji w jedną, ale pracuje nad tym.

Jest też szansa na powodzenie, gdyż nowe wersje Androida mogą działać już na jednej, niedzielonej partycji. Warto też zaznaczyć, że takiego problemu z dzieleniem pamięci wewnętrznej między aplikacje i multimedia nie mają użytkownicy sprzętów z systemem iOS, Windowsem, które nie mają już potrzeby partycjonowania pamięci. Ale trzeba pamiętać, że ilość pamięci w broszurce reklamowej nigdy nie jest w całości dostępna dla użytkownika, i to niezależnie od producenta. Dla przykładu 32 GB wersja tabletu Surface RT ma tak naprawdę niewiele więcej miejsca na dane użytkownika, niż iPad o pojemności 16 GB. Wszystko zależy od objętości samego systemu.

źródło: androidcentral.com