Po co Microsoftowi ogniwa paliwowe?

Firma Medis Technologies, producent ogniw paliwowych, poinformowała, że jej pierwszym klientem został Microsoft. Koncern z Redmond odebrał właśnie pierwszą dostawę produktu o nazwie 24/7 Power Pack.

"To dla nas historycznym moment" - powiedział Robert K Lifton, prezes Medisa. "To pierwsza sprzedaż naszego 24/7 Power Packa i pierwsza w takich ilościach, w jakich sprzedają się inne ogniwa paliwowe. Jesteśmy zadowoleni, że naszym pierwszym klientem został Microsoft".

Umowa jest na tyle ważna dla firmy Medis, że przedsiębiorstwo zdecydowała się na rozmontowanie swojej automatycznej linii produkcyjnej, która obecnie znajduje się w Szwajcarii, i przeniesienie jej do Irlandii.

Microsoft nie informuje, do czego są mu potrzebne ogniwa paliwowe. Transakcja może o tyle budzić zdziwienie, że obecnie w ofercie koncernu znajduje się tylko jeden produkt, który może korzystać z ogniw paliwowych. Jest nim odtwarzacz Zune, który nie odniósł dotychczas większych sukcesów na rynku. Może więc firma z Redmond przygotowuje nowy produkt, o którym informacje nie przedostały się jeszcze do wiadomości publicznej.