Po drodze do Europy

We Wrocławiu odbyło się I Ogólnopolskie Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Twoja firma w Europie”.

Imprezę otworzyła Danuta Huebner, minister ds. europejskich. Zaplanowano 50 podobnych konferencji, które odbywać się będą w całej Polsce. Ostatnie forum zaplanowano na marzec 2003 roku.

Celem konferencji jest pomoc polskim przedsiębiorcom w osiągnięciu sukcesu po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło ok. 200 prywatnych przedsiębiorców z Dolnego Śląska. Podczas Forum dowiedzieli się m.in. jakie będą regulacje dotyczące zamówień publicznych dla małych i średnich firm po wejściu Polski do UE, co się zmieni w prawie gospodarczym oraz jak wypełniać wnioski o dotacje dla firmy .

„Nie zapraszamy przedsiębiorców do Warszawy, tylko będziemy się z nimi spotykać w różnych miejscach w Polsce. Na miejsca konferencji wybraliśmy nie tylko miasta wojewódzkie ale na przykład także Grudziądz i Przemyśl. (...) Chcemy usłyszeć, jakie są oczekiwania przedstawicieli małych i średnich firm. Często bowiem jest tak, że prywatni przedsiębiorcy nie wiedzą, gdzie pójść po poradę, to musimy zmienić” – powiedziała PAP minister Danuta Huebner.


Zobacz również