Po prostu Communicator – Nokia 9500

Najbardziej rozbudowany, pod względem możliwości, telefon komórkowy ujrzał światło dzienne.

Na kongresie w Cannes Nokia przedstawiła długo oczekiwany telefon komórkowy – 9500 Communicator. Wykorzystano w nim mnóstwo najnowocześniejszych rozwiązań. Pracować będzie pod kontrolą systemu Symbian 7.0, tradycyjnie zostanie wyposażony w pełną klawiaturę QWERTY i bardzo duży poziomy wyświetlacz wewnętrzny oraz zewnętrzny, oba pokazujące do 65 tysięcy kolorów. Nokia 9500 Communicator obsłuży transmisję danych HSCSD, GPRS, a także EDGE! Do wymiany danych z innymi urządzeniami przewidziano: IrDa, moduł Bluetooth oraz karta WLAN - to dzięki niej możliwe będzie korzystanie z zasobów Internetu w obrębie punktów dostępowych.

Noki 9500 wyposażona zostanie w aparat cyfrowy z matrycą VGA, a także w czytnik kart pamięci do przechowywania danych, pozwalający rozszerzyć standardową 80-megabajtową pamięć.

System operacyjny zapewni szereg aplikacji rozszerzających możliwości telefonu. Ze standardowych programów zainstalowanych w Communicatorze wymienić można: klienta poczty elektronicznej, narzędzia do pracy z aplikacjami biurowymi, takimi jak edytor tekstu czy arkusz kalkulacyjny, oraz przeglądarkę WWW obsługującą HTML 4.01, XHTML, JavaScript 1.3.

Nokia 9500 Communicator jak zwykle nie będzie mała i lekka (222 g). W sprzedaży pojawi się w czwartym kwartale tego roku i najprawdopodobniej będzie kosztować około 3500 zł.

http://www.nokia.com.pl

Cena 3500 zł