Po prostu powiedz TAK

Po prostu powiedz TAK


Po prostu powiedz TAK

Tak nazywa się jedna ze stron na serwerze ''Coalition for positive sexuality'', promującym bezpieczny seks, (http://www.positive.org/CPS/Home/Index.html ihttp://www.positive.org/cps/jsy/jsy.html ).

Strona "Just Say YES" uczy pozytywnego stosunku do seksu. Pozwala ona młodym ludziom nauczyć się, jak powiedzieć "tak", kiedy ma się ochotę na zbliżenie fizyczne, i jak powiedzieć "nie", jeśli do tej decyzji jeszcze się nie dojrzało. Uczy, że chęć uprawiania seksu nie jest czymś złym, a naturalne jest to, iż dwoje ludzi razem pragnie doznać rozkoszy. Masz prawo swobodnego wyboru i inni muszą twój wybór szanować. Należy jednak pamiętać, że seks jest przyjemnością jedynie wtedy, gdy oboje partnerzy tego pragną i mają wiedzę konieczną do zabezpieczenia się przed niepożądanymi konsekwencjami.

"JSY" jest stroną dla nastolatków, pragnących otwarcie porozmawiać o sprawach intymnych. Tutaj możesz zadać pytanie specjalistom ("Talk Back"), wypowiedzieć swoją opinię, poznać zdanie innych ("Let's Talk"). Umożliwia ona osobom - zastanawiającym się nad rozpoczęciem życia intymnego, a także aktywnym seksualnie nastolatkom - odbyć krótką podróż dotyczącą najważniejszych dla nich tematach. Serwis ten nie nakazuje i nie moralizuje - po prostu przedstawia fakty. Odpowiada na podstawowe pytania: czy i kiedy powinno się odbyć stosunek, co to jest bezpieczny seks, jakie istnieją zabezpieczenia przed niepożądaną ciążą, co to jest homoseksualizm, choroby weneryczne itp.

Tysiąc rzeczy, których nie wiecie o seksie, ale boicie się o nie zapytać

Jeżeli zależy ci na otrzymaniu naprawdę kompetentnej odpowiedzi na nurtujące cię pytania, zajrzyj na stronę SaferSex (http://www.safersex.org ). Na niej znajdziesz przede wszystkim wiadomości o antykoncepcji i zabezpieczeniu przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Tam także możesz wziąć udział w tzw. forum i porozmawiać z osobami zainteresowanymi tym tematem.

Wspominając o chorobach wenerycznych, nie sposób nie wskazać w sieci stron poświęconych tej tematyce. Szczególne miejsce zajmuje AIDS. Na serwerzehttp://qrd.tcp.com/qrd/health/aids/ znajduje się katalog tekstowych informacji o przebiegu choroby, możliwości zarażenia się i sposobach uniknięcia niebezpieczeństwa. Serwerhttp://www.thebody.com/cgi-bin/body.cgi - oprócz przekazywania informacji od ekspertów - stara się także nauczyć tolerancji dla osób zarażonych lub chorych. Strony te utwierdzają nas w przekonaniu, że osoby zarażone wirusem HIV powinny być traktowane tak samo, jak ludzie zdrowi i one także potrzebują kontaktu z innymi (aczkolwiek z pewną ostrożnością przy bliskich kontaktach).