Pobieraczek - 181 osób w pozwie zbiorowym

Swego czasu sprawa Pobieraczka narobiła sporego szumu w mediach. Teraz znowu będzie głośno, a to za sprawą pozwu zbiorowego, który złożyło 181 osób.

Ostatni raz o Pobieraczku pisaliśmy w lipcu. Osoby uważające się za poszkodowane przez firmę Eller Service użyły portalu pozywamy-zbiorowo.pl do skontaktowania się ze sobą i złożenia zbiorowego pozwu, który został zaakceptowany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Klientów reprezentować będzie Hubert Osiński, który również zalicza się do wprowadzonych w błąd przez Pobieraczka. Trzeba od razu zauważyć, że te 181 osób to kropla w morzu, ponieważ łączną liczbę użytkowników, które dały się wciągnąć w niejasną umowę z firmą, szacuje się co najmniej na 43 tysiące!

Pobieraczek - 181 osób w pozwie zbiorowym

Pobieraczek

Przypominamy, że Pobieraczek za swoje praktyki został już dwukrotnie ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oprócz żądań płacenia za swoje usługi Eller Service stosował także ponoć dość skandaliczne praktyki. Na przykład matce 12-latniej dziewczynki, która skorzystała z usług seriwsu, zagrożono, że jeżeli nie zapłaci kary, rodzina zostanie zgłoszona do sądu rodzinnego pod zarzutem... zaniedbania opieki and dzieckiem! Inne osoby otrzymywały informację, że dział windykacji przekaże sprawę do sądu - i wiele osób po otrzymaniu takiego pisma zapłaciło.

Zobacz również:

  • Wszystkie numery, których nie powinno się odbierać [AKTUALIZACJA]

Poszkodowani w pozwie zbiorowym domagają się sądowego unieważnienia umów zawartych z Pobieraczkiem, a jeśli to nie podziała, zamierzają wystąpić o zakwestionowanie poszczególnych fragmentów umowy, głównie dotyczących kar finansowych i abonamentów. Jeśli zdarzyło się Wam skorzystać z usług firmy Eller Service i macie podobny problem, lub też znacie kogoś w takiej sytuacji, odwiedźcie koniecznie tę stronę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: