Pobieraczek.pl: pozew zbiorowy przeciwko firmie Eller Service złożony

Portal pozywamy-zbiorowo.pl poinformował, że złożył pozew zbiorowy przeciwko firmie Eller Service s.c, właścicielowi serwisu pobieraczek.pl. To dobra informacja dla wszystkich osób, które czują się przez nią oszukane.

Pozew zbiorowy przeciwno właścicielowi pobieraczek.pl złożony

Sprawa serwisu pobieraczek.pl ciągnie się już od 2009 roku, kiedy to w Internecie pojawiły się pierwsze wpisy osób, które poczuły się przez niego oszukane poprzez celowe wprowadzenie w błąd.

Niektórzy z internautów postanowili powalczyć z właścicielem serwisu, firmą Eller Service s.c., i założyli portal pozywamy-zbiorowo.pl rozpoczynając organizację pozwu zbiorowego. Aby jednak do niego doszło, musiała się zorganizować grupa składająca się minimum ze 100 osób.

Polecamy: Pobieraczek zapłaci karę

Wczoraj Hubert Osiński, redaktor naczelny pozywamy-zbiorowo.pl, poinformował, że pierwszy etap tej operacji zakończył się sukcesem. W Sądzie Okręgowym w Gdańsku został bowiem złożony pozew zbiorowy, pod którym podpisało się ok. 200 osób.

Teraz należy cierpliwie poczekać na decyzję sądu, który stwierdzi, czy sprawa może być rozpatrywana w trybie pozwu zbiorowego. Jeżeli uzna, że tak, "ukaże się stosowne ogłoszenie w prasie i od tego momentu równolegle nabór będzie ponownie otwarty [do pozwu będą mogły przystąpić kolejne osoby - red.] na okres do 6 miesięcy".

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na portalu pozywamy-zbiorowo.pl.

_____________

Trzymam kciuki za pozytywne dla poszkodowanych zakończenie tej bulwersującej sprawy.