Pobieraczek.pl przegrywa sprawę cywilną i zapłaci 221 zł poniesionych przez powoda kosztów

Właściciele serwisu Pobieraczek.pl mogą mieć poważne kłopoty. Uprawomocnił się bowiem wyrok, który może być przełomowy dla wszystkich oszukanych internautów.

Pobieraczek.pl to serwis, który dał się we znaki tysiącom nierozważnych internautów. Skuszeni możliwością darmowego pobierania plików rejestrowali się oni w nim bez przeczytania regulaminu, tym samym zawierając płatną umowę.

Jedną z takich osób był Pan Jerzy, który w reakcji na liczne groźby (listy straszące postępowaniem sądowym i komorniczym) ze strony właścicieli spółki Eller Service Sopot (Rafał Peisert i Iwona Kwiatkowska) wytoczył im przed sądem w Mrągowie sprawę cywilną. 23 maja 2014 wygrał tę batalię: sąd stwierdził, że nie zachodzą przesłanki, aby była zawarta odpłatna umowa z wspomnianą firmą, będącą właścicielem Pobieraczka. W związku z tym:

- właściciele Pobieraczka nie mogą żądać od Pana Jerzego kwoty 429 zł

- właściciele Pobiaraczka zostali zobowiązani do zapłacenia zapłacenia powodowi kwoty 221,41 zł tytułem poniesionych kosztów

Co ważne, jak informuje serwis Mragowo.wm.pl, powyższy wyrok kilka dni temu się uprawomocnił. Tym samym doczekaliśmy się, miejmy nadzieję, przełomowego wydarzenia dającego ludziom w podobnej sytuacji do Pana Jerzego nadzieję, że oni również mogą wygrać z Pobiaraczkiem i innymi tego typu serwisami.

Przy okazji warto dodać, że wyrok nie ma nic wspólnego z pozwem zbiorowym przeciwko Pobieraczkowi, który został złożony w gdańskim sądzie.