Pobieraczek zapłaci karę

Spółka Eller Service, właściciel portalu Pobieraczek.pl, będzie musiała zapłacić karę nałożoną przez UOKiK. Zasadność decyzji Urzędu, podtrzymał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zostało jednoznacznie stwierdzone, że witryna wprowadzała w błąd użytkowników.

Pobieraczek.pl został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kwotą w wysokości 239 tys. 140 zł. Miało to miejsce w marcu 2010 roku. Teraz decyzja ta została podtrzymana przez sąd.

W uzasadnieniu wyroku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podkreślił, że portal wprowadzał użytkowników w błąd. Serwis kusił internautów hasłami: 10 dni pobierania za darmo oraz Tak, chcę testować przez 10 dni. Tymczasem korzystanie z usług oferowanych przez spółkę nie było bezpłatne. Tak naprawdę moment rejestracji na portalu był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe dopiero po 10 dniach.

Zobacz również:

  • Ołów i kadm w elektronice - tych urządzeń nie kupuj! UOKiK opublikował listę

To nie koniec kłopotów dla Eller Service. Oprócz tego, Pobieraczek będzie musiał zmienić swoją praktykę, a na stronie głównej przez 6 miesięcy musi widnieć treść decyzji sądu.

Jak podkreśla UOKiK wyrok sądu nie rozwiązuje automatycznie problemów użytkowników. Aby być zwolnionym z opłat, użytkownicy muszą się wyrejestrować z portalu. Dlatego też zapraszamy do zapoznania się z tekstem "Jak wyrejestrować się z serwisu Pobieraczek.pl?".

Co sądzicie o wysokości kary? Czy jest ona wystarczająco dotkliwa?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: