Pobieranie mp3 z YouTube zagrożone? Youtube-mp3.org na celowniku koncernów muzycznych

Pobieranie MP3 z YouTube nie podoba się koncernom muzycznym, które postanowiły przykładnie ukarać serwis Youtube-mp3.org.

Istnieje wiele narzędzi, za pośrednictwem których możliwe jest pobieranie samej ścieżki dźwiękowej w formacie MP3 (i innych) z zamieszczonego filmu na YouTube (czytaj: Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby). Dzięki temu materiał taki można później odsłuchać np. na smartfonie. Tego typu postępowanie bardzo jednak jest nie na rękę koncernom muzycznym. Największe z nich - Sony, Warner Bros i Universal - złożyły właśnie pozew przeciwko umożliwiającemu zgrywanie "empetrójek" serwisowi Youtube-mp3.org i jego niemieckiemu administratorowi Philipowi Matesanzowi.

Czego żądają koncerny?

Koncerny w pozwie podkreślają, że 60 milionów unikalnych użytkowników serwisu zgrywa z YouTube co miesiąc dziesiątki a może nawet setki milionów plików muzycznych. Oczywiście żądają zakończenia działalności serwisu poprzez zablokowanie do niego dostępu. Jak zawsze chodzi też o przykładne bolesne ukaranie: domagają się 150 tysięcy dolarów "za każdy pojedynczy akt piractwa".

W momencie pisania tego tekstu serwis youtube-mp3.org działał jeszcze bez przeszkód.