Pobieranie wideo z YouTube'a do odtwarzania offline w systemie Android

Serwis YouTube jest pełen nie tylko śmiesznych, ale też wartościowych materiałów wideo. Oglądanie ich na smartfonie i tablecie może niestety doprowadzić szybko do zużycia całego dostępnego pakietu internetowego. W celu oszczędzania transferu warto zapisywać materiały w trybie offline przy połączeniu Wi-Fi, które można potem obejrzeć będąc poza zasięgiem sieci bezprzewodowej.

Jak ściągać filmy z sieci - za darmo i bez dodatkowych narzędzi

Transfer materiałów wideo bardzo szybko zużywa pakiety internetowe na urządzeniach mobilnych. W celu oglądania materiałów wideo z serwisu YouTube na smartfonach i tabletach z systemem Google Android warto zapisać je uprzednio lokalnie na urządzeniu. Można tego dokonać na dwa różne sposoby.

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie
  • W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat Motoroli RAZR 2023 i przyznam, że sam już nie wiem co mam o niej myśleć

Podstawowym sposobem na zapisanie treści z serwisu YouTube jest oficjalna aplikacja serwisu do systemu Android. Funkcja pozwalająca na wgranie do pamięci podręcznej urządzenia klipów wideo z serwisu pojawiła się wraz z jedną z aktualizacji YouTube do Androida kilka miesięcy temu.

Pobieranie wideo z YouTube'a do odtwarzania offline w systemie Android

Filmy wideo z serwisu YouTube można używać w trybie offline

Niestety, z tego rozwiązania nie wszyscy mogą jeszcze skorzystać. Jak na razie Google udostępnił możliwość zapisywania wideo w trybie offline wyłącznie w takich krajach jak Indie, Indonezja i Filipiny. W przyszłości zapewne ta funkcja pobrania filmu na urządzenie zostanie udostępniona również polskim użytkownikom w postaci przycisku "pobierz" pod tytułem filmu.

Innym rozwiązaniem jest zewnętrzna aplikacja umożliwiająca zapisanie filmu. Podobne programy można znaleźć na komputerach z systemem Windows. Na smartfonach i tabletach z systemem Android warto przyjrzeć się programowi o nazwie TubeMate. Nie jest on niestety dostępny w sklepie Google Play.

W celu instalacji TubeMate należy włączyć w ustawieniach urządzenia możliwość instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. Następnie wystarczy pobrać plik APK z aplikacją na urządzenie i odnaleźć skrót do aplikacji TubeMate w menu urządzenia. Po jej uruchomieniu można pobierać klipy wideo z YouTube'a i odtwarzać je offline.

źródło: phonearena.com