Pobierz Adobe Photoshop Lightroom 3 beta

Firma Adobe udostępniła testową wersję aplikacji Photoshop Lightroom 3. Oprogramowanie dla fotografów i osób pracujących na codzień ze zdjęciami cyfrowymi, w porównaniu z poprzednimi wydaniami zoptymalizowano w zakresie wydajności i szybkości działania.

Pozostałe nowości to m.in. poprawiony system importu plików w module Library (m.in. uproszczono proces wyboru miejsca źródłowego i docelowego dla plików); zoptymalizowane narzędzia do poprawy ostrości i usuwania szumów (Capture Sharpening i Color Nosie Reduction); funkcja synchronizacji danych z serwisem Flickr; poprawiony system dodawania znaków wodnych; możliwość stworzenia pliku wideo w oparciu o pliki graficzne i dźwiękowe (eksport pokazu slajdów); opcja przesyłania twórcom programu opinii o jego działaniu.

Przeprojektowany został mechanizm przetwarzania plików w module Develop, dzięki czemu możliwe jest, jak zapewnia producent aplikacji, uzyskanie lepszych jakościowo obrazów. Dodano też narzędzie Grain (ziarno) oraz dwa nowe tryby dodawania winiet do zdjęć (Color Priority i Highlight Priority).

Z aplikacji Photoshop Lightroom 3 beta można korzystać bez ograniczeń do 30 kwietnia 2010 r. Oprogramowanie dostępne jest w wersji dla systemów operacyjnych Windows i Mac OS X. Ostateczna wersja programu z pewnością będzie wyglądać inaczej - Adobe zapowiada dodanie do niego kolejnych narzędzi.

Więcej informacji: Adobe Labs

Zobacz nowości w Adobe Photoshop Lightroom 3 beta: