Pobierz EF Commander - zamiennik systemowego menadżera plików

Niewielka funkcjonalność i wygoda użytkowania systemowego menadżera plików zmusza użytkowników do poszukiwania innych rozwiązań. Zamiennikiem Eksploratora Windows może być EF Commander. Idealna propozycja dla zwolenników starego Norton Commandera.

Pobierz EF Commander - zamiennik systemowego menadżera plików

EF Commander

Pobierz: EF Commander

EF Commander to menedżer plików, jeden z wielu spadkobierców Norton Commandera znanego z system DOS. Podobnie, jak pierwowzór, wyświetla zawartość dysku w dwóch sąsiadujących oknach. Sposób prezentacji danych może być zdefiniowany przez użytkownika. Domyślnie dostępne jest drzewo, widok szczegółowy i uproszczony, podgląd miniatur, czy zawartości. Można również zdefiniować własny dobierając kolumny informacyjne, które znajdą się w panelu. Inny sposób prezentacji można określić dla każdego z paneli. Program obsługuje mechanizmy wielowątkowości, co zapobiega jego zablokowaniu w trakcie wykonywania czasochłonnych operacji.

Aby sprostać oczekiwaniom rzeszy użytkowników EF Commander ma wbudowane wiele funkcji ułatwiających pracę z systemem. Wyświetla działające aplikacje, daje szybki dostęp do narzędzi z panelu sterowania, pozwala używać wiersza poleceń. Obsługuje systemowe procesy, drukarki, czy wygaszacze ekranu, umożliwia zamykanie Windows. Za pomocą EF Commander można zweryfikować przestrzeń zajmowaną przez poszczególne katalogi na dysku, tworzyć listy folderów, formatować dyski i czyścić płyty wielokrotnego zapisu. Funkcje porównywania plików i katalogów umożliwiają szybkie odnalezienie różnic w zawartości, a narzędzie do synchronizacji zadba, by zawartość folderów lokalnych bądź umieszczonych w sieci, czy na komputerach przenośnych była zawsze identyczna. Poddawane synchronizacji dane można filtrować po dacie utworzenia i modyfikacji, wielkości pliku, a nawet atrybutach. Nowością w EF Commander jest bezpośredni dostęp do urządzeń przenośnych działających pod kontrolą Windows Mobile.

Pobierz: EF Commander

EF Commander potrafi samodzielnie wyświetlać podgląd różnych plików graficznych, wideo i odtwarza wybrane multimedia. Obsługuje między innymi formaty MP3, OGG, FLAC, WMA i WAV. Inne rozpozna po zainstalowaniu odpowiedniego plug-inu Winampa. Możliwości EF Commander zwiększa obsługa dodatków przeznaczonych dla XnView i IrfanView. Dzieli duże pliki na fragmenty i łączy podzielone. Pakuje i rozpakowuje pliki zarchiwizowane dla przykładu w formatach 7-Zip, ACE, ARC, ARJ, CAB, GZIP, IMG, ISO, LHA, RAR, TAR czy ZIP. Wypala płyty CD i DVD (wymagana instalacja Nero), obsługuje serwery FTP i ma wbudowany edytor heksadecymalny. Umożliwia hurtowe operacje na grupach plików i katalogów.

EF Commander ma polska wersję językową, ale tłumaczenie programu jest niekompletne. Wersja testowa działa 30 dni a na ekranie pojawia się, co chwila komunikat informujący o licencji próbnej. EF Commander wyłącza się również automatycznie, co jakiś czas.

Pobierz: EF Commander


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: