Pobierz IE 7 Beta 2 - publiczne testy rozpoczęte

Microsoft udostępnił użytkownikom wersję testową swojej nowej przeglądarki Internet Explorer 7. Do premiery finalnej wersji IE7 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale funkcjonalnie wydanie beta 2 wygląda już na prawie "domknięte". Najważniejszą nowością jest to, że wersję tę udostępniono publicznie - do poprzednich wydań dostęp mieli jedynie zarejestrowani testerzy.

Udostępniona właśnie wersja współpracuje tylko z Windows XP z zainstalowanym Service Packiem 2 i zawiera funkcje, o których gigant z Redmond wspominał już od wielu miesięcy.

Kilka dni temu do sieci "wyciekła" nieoficjalna wersja przeglądarki, o której pisaliśmy już w artykule "Prześwietlamy Internet Explorera 7 Beta 2 Preview!". Co ciekawe wersja udostępnionej przeglądarki to 7.0.5296.0, natomiast ta nieoficjalna była oznaczona numerem 7.0.5299.0.

Pobierz IE 7 Beta 2 - publiczne testy rozpoczęte

Internet Explorer 7

Wśród nowości w IE 7 znajdziemy między innymi:

- wbudowaną, bardzo przejrzystą obsługę kanałów RSS;

- system zakładek oraz bardzo ciekawą funkcję podglądu miniatur otwartych stron (Quick Tabs);

- pasek szybkiego wyszukiwania z możliwością wybrania Google jako wyszukiwarki. W nieoficjalnej wersji krążącej w internecie nie było możliwości wybrania tej wyszukiwarki;

- możliwość skalowania (zoom) oglądanych witryn;

- rozszerzone funkcje wydruku oglądanych stron;

- możliwość szybkiego usuwania historii, zapamiętanych haseł, plików cookie itp.

Oprócz tego wersja siódma Internet Explorera ma wbudowane wsparcie dla zdobywającej coraz większą popularność technologii AJAX, umożliwiającej tworzenie bardziej interaktywnych witryn WWW. Poprawiono w niej także obsługę CSS i przezroczystości w plikach PNG.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie IE7. Plik do pobrania dostępny jest na stronie koncernu.