Pobierz Miranda IM multikomunikator do wszystkiego

Jeżeli często kontaktujesz się ze znajomymi korzystającymi z różnych komunikatorów i sieci, zainstaluj darmowy program Miranda IM. Mechanizm wtyczek wbudowany w Miranda IM czyni z tego multikomunikatora niesamowicie elastyczne narzędzie i gwarantuje obsługę nawet bardzo egzotycznych protokołów.

Pobierz Miranda IM multikomunikator do wszystkiego

Miranda IM 0.9.3

Pobierz: Miranda IM 0.9.4 Final

Miranda IM to jeden z popularniejszych multikomunikatorów. W podstawowej wersji Miranda IM ma prosty, bardzo ascetyczny interfejs i dość ograniczone możliwości. To jeden z uboższych komunikatorów na rynku. Bywa kłopotliwy w obsłudze i nie jest polecany początkującym użytkownikom. Pełnię swoich możliwości pokazuje dopiero po zainstalowaniu szeregu wtyczek. To one stanowią o sile Miranda IM. Po odpowiednim skonfigurowaniu i uzupełnieniu dodatków, z oceną w okolicach 9 punktów, może walczyć o najwyższe miejsce na podium komunikatorów. Za pomocą wtyczki dodawany jest do Miranda IM na przykład polski interfejs, obsługa połączeń głosowych i konferencyjnych, połączenia wideo, gry czy prognoza pogody. W ten sam sposób można dostosowywać wygląd programu do własnych potrzeb. Ogromna liczba wtyczek (jest ich ponad 350) powoduje, że program wykona praktycznie każde zadanie.

Domyślnie Miranda IM obsługuje między innymi protokoły ICQ, AIM, MSN, Jabber, Yahoo, Gadu-Gadu czy Tlen. Za jej pomocą można się również połączyć z Facebookiem. Program Miranda IM zużywa niewiele zasobów systemowych i nie wymaga instalacji. Nie obsługuje połączeń telefonicznych. Ograniczeniu podlega również mechanizm szyfrowania. Bezpieczna komunikacja ustanawiana jest jedynie między użytkownikami Mirandy. Program ma za to wariant 64 bitowy.

W finalej wersji Miranda IM profil użytkownika zostanie zapisany w jego folderu systemowym, zupełnie zmioniono menadżera profilu Unicode (wraz ze wsparciem technicznym) a także poprawiono drobne błędy.

Miranda IM polecana jest tym użytkownikom, których nie przeraża kłopotliwa konfiguracja i długotrwałe instalowanie oraz konfigurowanie różnych dodatków, a oczekują maksymalnej elastyczności. Komunikator Miranda IM przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i osób, które mają czas na instalację i konfigurację dodatków. Bardzo duże możliwości po zainstalowaniu wtyczek.

Pobierz: Miranda IM 0.9.4 Final