Pobierz Miranda IM multikomunikator do wszystkiego

Jeżeli często kontaktujesz się ze znajomymi korzystającymi z różnych komunikatorów i sieci, zainstaluj darmowy program Miranda IM. Mechanizm wtyczek wbudowany w Miranda IM czyni z tego multikomunikatora niesamowicie elastyczne narzędzie i gwarantuje obsługę nawet bardzo egzotycznych protokołów.

Pobierz Miranda IM multikomunikator do wszystkiego

Miranda IM 0.9.3

Pobierz: Miranda IM 0.9.4 Final

Miranda IM to jeden z popularniejszych multikomunikatorów. W podstawowej wersji Miranda IM ma prosty, bardzo ascetyczny interfejs i dość ograniczone możliwości. To jeden z uboższych komunikatorów na rynku. Bywa kłopotliwy w obsłudze i nie jest polecany początkującym użytkownikom. Pełnię swoich możliwości pokazuje dopiero po zainstalowaniu szeregu wtyczek. To one stanowią o sile Miranda IM. Po odpowiednim skonfigurowaniu i uzupełnieniu dodatków, z oceną w okolicach 9 punktów, może walczyć o najwyższe miejsce na podium komunikatorów. Za pomocą wtyczki dodawany jest do Miranda IM na przykład polski interfejs, obsługa połączeń głosowych i konferencyjnych, połączenia wideo, gry czy prognoza pogody. W ten sam sposób można dostosowywać wygląd programu do własnych potrzeb. Ogromna liczba wtyczek (jest ich ponad 350) powoduje, że program wykona praktycznie każde zadanie.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli
  • Recenzja: Nowy gracz na polskim rynku słuchawek true wireless. Recenzja TOZO T10S i T6S

Domyślnie Miranda IM obsługuje między innymi protokoły ICQ, AIM, MSN, Jabber, Yahoo, Gadu-Gadu czy Tlen. Za jej pomocą można się również połączyć z Facebookiem. Program Miranda IM zużywa niewiele zasobów systemowych i nie wymaga instalacji. Nie obsługuje połączeń telefonicznych. Ograniczeniu podlega również mechanizm szyfrowania. Bezpieczna komunikacja ustanawiana jest jedynie między użytkownikami Mirandy. Program ma za to wariant 64 bitowy.

W finalej wersji Miranda IM profil użytkownika zostanie zapisany w jego folderu systemowym, zupełnie zmioniono menadżera profilu Unicode (wraz ze wsparciem technicznym) a także poprawiono drobne błędy.

Miranda IM polecana jest tym użytkownikom, których nie przeraża kłopotliwa konfiguracja i długotrwałe instalowanie oraz konfigurowanie różnych dodatków, a oczekują maksymalnej elastyczności. Komunikator Miranda IM przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i osób, które mają czas na instalację i konfigurację dodatków. Bardzo duże możliwości po zainstalowaniu wtyczek.

Pobierz: Miranda IM 0.9.4 Final


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: