Pobierz QuarkXPress 8

Najnowsze wydanie jednej z najpopularniejszych aplikacji do składu komputerowego jest już dostępne do pobrania. QuarkXPressem 8 możecie bawić się za darmo przez 60 dni i w praktyce sprawdzić, jakie nowości wnosi ostatnie wydanie produktu firmy Quark. Program oferuje kilka nowości w porównaniu z poprzednią wersją, ale część z nich to rozwiązania znane z pakietu rozszerzeń QuarkXPress 7 - XTension - oraz Quark Interactive Designera.

Jak przekonuje Quark, najnowsza wersja programu charakteryzuje przebudowanym interfejsem, umożliwiającym wykonywanie czynności edycyjnych w krótszym czasie. Poprawki w interfejsie obejmują m.in. nowe przyciski umożliwiające szybszy dostęp do makiet, eksport dokumentów do plików PDF, EPS, SWF i HTML i udoskonalone menu kontekstowe. Wprowadzono nowe narzędzia, w tym Picture Content Tool - pozwalające "chwytać", obracać i skalować obrazy w czasie rzeczywistym; Item Tool oraz Text Content Tool.

Inne nowości to m.in. zaawansowane opcje kontroli marginesów i rozwiązywania problemu "wiszących" znaków, możliwość pionowego wyrównania znaków tekstu; zmodyfikowano działanie narzędzia do tysowania krzywych Beziera. W nowej wersji programu można importować grafikę i tekst bezpośrednio do layoutu dokumentu (nie trzeba już rysować "boksu"), można też importować dokumenty zapisane w natywnym formacie Adobe Illustratora (z rozszerzeniem .ai) oraz tworzyć nieskomplikowane animacje Flash (np. przyciski z efektami typu rollover).

Pobierz aplikację:

- QuarkXPress 8 dla Windows

- QuarkXpress 8 dla Mac OS X

Wymagania systemowe

- Mac OS X 10.4 lub 10.5/Windows XP SP2 lub SP3 bądź Vista

- 1 GB pamięci RAM

- 500 MB (Windows) lub 1 GB (Mac OS X) miejsca na dysku

Więcej informacji: Quark