Pobierz Skype 4.0 dla Windows

Użytkownicy systemów operacyjnych z rodziny Windows mogą już pobierać i instalować najnowsze wydanie popularnego komunikatora Skype. Producent zachwala swoje najnowsze dzieło mówiąc nawet, że jest to "najbardziej wyróżniająca się wersja Skype w ciągu pięcioletniej historii firmy".

Większość zmian w wydaniu Skype'a 4 (dokładnie rzecz biorąc, 4.0.0.206) to błędy wykryte w wersjach testowych, a usunięte na potrzeby edycji finalnej. Usterek tych, zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie developer.skype.com, usunięto kilkadziesiąt.

Finalna wersja 4.0 oferuje takie funkcje jak choćby możliwość nawiązywania połączeń wideo w trybie pełnoekranowym czy też zmiany w interfejsie mające na celu uproszczenie obsługi aplikacji. W porównaniu z poprzednimi wersjami komunikatora, Skype 4.0 wyposażony jest m.in. w nowy menedżer pasma (co ma zapewnić wysoką jakość połączeń wideo, nawet jeśli użytkownik dysponuje łączem o niskiej przepustowości) i dekoder audio. Ten ostatni, jak przekonuje producent, nie tylko poprawia jakość przesyłanego dźwięku, ale zajmuje o połowę mniej pasma transmisyjnego. Zmiany w interfejsie to m.in. nowa zakładka Rozmowy, umożliwiająca jednoczesne prowadzenie kilku rozmów, funkcja przełączania wyglądu interfejsu (widok domyślny i kompaktowy). Warto wspomnieć także o możliwości załączania filmów wideo w rozmowie.

Pobierz Skype 4.0 dla Windows

Aby móc zainstalować Skype 4.0, należy posiadać system Windows w wersji 2000, XP lub Vista.