Pobierz "aktualizację życzeń" dla Nokii N8

Nokia przygotowała aktualizację dla smartfona N8. Z pewnością powinna ona zainteresować osoby, które często korzystają z jego fotograficznych lub filmowych możliwości.

Smartfon Nokia N8 zadebiutował na rynku w poprzednim roku. Tym co wyróżnia go na tle konkurencyjnych konstrukcji z pewnością jest 12-megapikselowy aparat cyfrowy współpracujący z optyką firmy Carl Zeis.

I właśnie na tym elemencie skupił się fiński producent. Na swoim blogu napisał bowiem, że cały czas przeglądał uwagi użytkowników dotyczące fotograficznych możliwości smartfona N8. Spośród najczęściej wytykanych przez nich braków oraz wymaganych poprawek utworzył całkiem pokaźną "listę życzeń". Znalazły się na niej mi.in. następujące pozycje:

- umożliwienie nagrywania wideo z bliższej odległości

- zapewnienie większej płynności podczas nagrywania poruszających się obiektów lub podczas przesuwania samego smartfona

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 21.01.2022]
  • Xiaomi przeprasza i wydaje MIUI 12.5 Enhanced - lista smartfonów do aktualizacji [21.01.2022]

- szybszy dostęp do trybów tematycznych, w szczególności do trybu zbliżenia

- możliwość kontroli ekspozycji podczas nagrywania filmów

- płynniejszy zoom

- ulepszenie trybu eliminującego efekt czerwonych oczu.

Nokia postanowiła odpowiedzieć na w/w sugestie. Kilka dni temu wydała więc aktualizację do systemu Symbian Anna, natomiast wczoraj udostępniła testowe oprogramowanie "Camera update", które m.in. poprawia fotograficzne i filmowe możliwości wbudowanego w N8 modułu cyfrowego aparatu (zapewnia nagrywanie filmów z prędkością 30 kl./sek. i dodaje ciągły auto-focus) oraz usprawnia interfejs użytkownika (zapewnia szybszy dostęp do ustawień aparatu).

Oprogramowanie "Camera update" znajdziecie w dziale Beta Labs Nokii. Pamiętajcie, że przeznaczone ono jest wyłącznie dla systemu Symbian Anna.

Więcej informacji na temat aktualizacji znajdziecie tutaj.