Pobierz i przetestuj darmowy program Panda Cloud Antivirus 1.0

Firma Panda Security udostępniła dziś wersję 1.0 programu Panda Cloud Antivirus. jest to darmowe oprogramowanie antywirusowe wykorzystujące model cloud computing.

Panda Cloud Antivirus to pierwszy program antywirusowy oparty na modelu cloud computing, przeznaczony dla użytkowników indywidualnych. Bezpłatne oprogramowanie po sześciu miesiącach beta testów pojawiło się właśnie w wersji finalnej. Chroni ono komputer przed złośliwym oprogramowaniem, programami typu spyware, rootkitami i wirusami.

Producent zapewnia, że rozwiązanie ma o 50% mniejszy wpływ na wydajność peceta, niż przeciętne aplikacje antywirusowe. Wszystko dzięki temu, że wykrywanie zagrożeń odbywa się w tzw. chmurze. Warto dodać, że aplikacja nie wymaga lokalnej baza sygnatur wirusów (odpada konieczność jej ciągłej aktualizacji, dzięki czemu Panda Cloud Antivirus nazywany jest też "pierwszym antywirusem bez przycisku aktualizacji), cechuje się niewielką "wagą" wynoszącą niespełna 22 MB oraz zużywa podczas pracy tylko 20 MB pamięci RAM.

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus na Androida - przegląd antywirusów na system Android 2022
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [12.09.2022]

W porównaniu do wersji beta Panda Cloud Antivirus to m.in:

- nowy, poprawiony interfejs

- usprawnione działanie dzięki optymalizacji pamięci cache i zarządzania pamięcią

- nowa strona internetowa oraz Monitor Kolektywnej Inteligencji (zapewniają użytkownikom dostęp do listy złośliwych programów aktualizowanej w czasie rzeczywistym)

- internetowe forum wsparcia technicznego dostępne pod tym adresem.

Bezpłatny program dostępny w 11 językach (również w polskim) i przeznaczony do współpracy z następującymi systemami: Windows XP (32-bit), Windows Vista (32-bit i 64-bit) oraz Windows7 (32-bit i 64-bit).