Pobierz za darmo trial Adobe Premiere Pro CS5 - profesjonalny program do edycji wideo

Najnowsza edycja Adobe Premiere Pro CS5 to przede wszystkim większa wydajność pracy. Nowy silnik Mercury Palyback Engine zastosowany w Adobe Premiere Pro CS5 pozwala wykonywać większość zadań w czasie rzeczywistym. Duża szybkość i wiele nowych funkcji dodanych do Adobe Premiere Pro CS5 to gratka dla osób zajmujących się obróbką materiału wideo.

Pobierz za darmo trial Adobe Premiere Pro CS5 - profesjonalny program do edycji wideo
Pobierz: Adobe Premiere Pro CS5

Adobe Premiere Pro CS5 to najnowsza edycja programu do przechwytywania, edycji i publikowania materiału wideo udostępniana przez Adobe. Postawiono w nim na wzrost wydajności pracy i optymalizację działania. Produkt jest 64-bitowy i wymaga do pracy komputera oraz systemu w wersji x64, po zainstalowaniu odpowiedniej karty graficznej obsługuje również akcelerację GPU.

Zobacz również:

  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [24-03-2023]

Sztandarowy usprawnieniem Adobe Premiere Pro CS5 jest zastosowanie do odtwarzania nowego silnika. Ten 64-bitowy, wielowątkowy i przyspieszany sprzętowo za pomocą GPU mechanizm, zwiększa szybkość działania programu i poprawia stabilność. Pozwala na pracę w czasie rzeczywistym praktycznie z każdym formatem wideo i znacznie szybsze otwieranie nawet dużych projektów. Błyskawicznie renderuje sceny i tworzy na bieżąco podgląd używanych efektów, pozwala miksować materiał zapisany w różnych formatach bez generowania podglądu całego projektu.

Adobe Premiere Pro CS5 oferuje rozszerzoną obsługę formatów stosowanych w kamerach bezdyskowych i umożliwia edycję bez konwersji między innymi takich formatów, jak RED, P2, XDCAM EX, AVCHD oraz nowych AVCCAM, XDCAM HD 50, DPX, czy materiałów zapisywanych za pomocą lustrzanek (DSLR) Canona i Nikona. Adobe Premiere Pro CS5 potrafi odczytywać i zapisywać formaty projektów stosowane w innych popularnych na świecie narzędziach do edycji jak Final Cut czy aplikacje AVID. Adobe Premiere Pro CS5 importuje pliki Photoshopa i obsługuje zapisane przez niego warstwy, współpracuje z formatami QuickTime i Open Media Format.

Wśród nowości w Adobe Premiere Pro CS5 należy również wymienić integrację z Adobe Story i możliwość tworzenia przeszukiwalnych DVD przeznaczonych na strony internetowe. Dedykowana 64-bitowa aplikacja koduje strumienie w tle odciążając pozostałe elementy programu. Projekty podczas pracy można współdzielić przez Internet za pomocą Adobe Review i usługi CS Live. Rozbudowana została technika blue boksu. Szeroka grupę nowości stanowią usprawnienia dodane do Adobe Premiere Pro CS5 na życzenie użytkowników. Znalazły się w nich miedzy innymi mechanizmy automatycznego wykrywania scen, czy nowe skróty klawiaturowe. Użytkownik może teraz również edytować materiał 3D w czasie rzeczywistym. Producent deklaruje wręcz, że wydajność tego modułu jest większa niż Final Cut.

Adobe Premiere CS 5 nie ma polskiej wersji językowej.

Pobierz: Adobe Premiere Pro CS5

Pobierz: Adobe Premiere Pro CS5