Pobrałeś nielegalnie film „Wkręceni”? Może cię odwiedzić policja

Mieszkańcy zachodniopomorskiego, którzy pobierali za pomocą torrentów film „Wkręceni” mogą spodziewać się wizyty policji.

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo skierowane przeciwko internautom, którzy w połowie 2014 roku pobrali za pomocą torrentów (a więc także udostępnili) film „Wkręceni”. Podobno na liście osób, do których zapukać ma policja jest 2600 mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Jeżeli jesteś jedną z nich spodziewaj się, że przy okazji takiej wizyty zabrany zostanie twój komputer w celu jego dokładnego sprawdzenia i zabezpieczenia ewentualnych dowodów.

Pamiętaj, że za nielegalne rozpowszechnianie treści chronionych prawem autorskim grozi grzywna i kara pozbawienia wolności na okres nawet 2 lat. Ponadto (czego doświadczysz od razu) biorąc pod uwagę dotychczasowe praktyki stosowane przez śledczych możesz być raczej pewien, że pozbędziesz się komputera na wiele miesięcy. To zaś w przypadku osób wykorzystujących go również do pracy może być naprawdę bardzo bolesne.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów

Przy tej okazji warto przypomnieć, że przeciwko tego typu praktykom wypowiedział się kilka miesięcy temu Rzecznik Praw Obywatelskich, który uznał, że zatrzymywanie całego sprzętu komputerowego jest zbędne.