Pobrałeś z Torrentów "Drogówkę? Może cię wezwać Policja

Policja wzywa internautów z różnych regionów Polski w związku z podejrzeniem o nielegalne udostępnienie filmu "Drogówka".

Osoby, które pobrały z Torrentów film "Drogówka" jednocześnie go tym samym udostępniając mogą się spodziewać wezwania w charakterze świadka na Policję - donosi Bezprawnik. Zdaniem serwisu mamy tutaj do czynienia z nowym postępowaniem wszczętym na podstawie zgłoszenia dystrybutora filmu, na mocy którego policja prowadzi działania na terenie całego kraju.

Poprzednie postępowanie przeciwko internautom pobierającym/udostępniającym "Drogówkę" za pośrednictwem Torrentów miało miejsce na początku 2016 roku. Wówczas to policjanci odwiedzili namierzone po IP adresy mieszkańców Częstochowy, którzy spotkali się jednak ze znacznie bardziej restrykcyjnym postępowaniem, ponieważ funkcjonariusze posiadali prokuratorski nakaz rewizji, co skutkowało zarekwirowaniem kilkudziesięciu komputerów.

Na koniec warto przypomnieć, że kilka tygodni na celowniku policji znaleźli się internauci pobierający/udostępniający film "Wkręceni". Biorąc jednak pod uwagę jak prowadzone działania policji i prokuratury wydaje się, że nie mamy tutaj do czynienia w przypadku żadnego z wspomnianych filmów ze zjawiskiem tzw. copyright trollingu (prosto rzecz ujmując jest to nadużycie ze strony prawnika reprezentującego posiadaczy praw autorskich).