Pocałunek śmierci dla miłośników sagi Zmierzch

Firma Symantec wydała ostrzeżenie, że wyszukiwanie w internecie informacji o filmie Zmierzch może zakończyć się prawdziwym pocałunkiem śmierci.

Pocałunek śmierci

Do kin wszedł film Zmierzch - Przed świtem - część 1. To kolejny odcinek z popularnej serii Zmierzch o wampirzej miłości jest skazany na kasowy sukces. Dlatego jest to świetna przynętą w sieci na miliony użytkowników, którzy są fanami Zmierzchu.

Zmierzch - Przed świtem czyli przynęta w sieci

Według firmy Symantec wpisanie popularnych zapytań w wyszukiwarce dotyczących Zmierzchu może się skończyć dla nas bardzo źle. Cyberprzestępcy podstawili już niebezpieczne strony internetowe, które zawierają wirusy, keyloggery i trojany. I to nie tylko na komputery, ale także na tablety i smartfony.

Zmierzch Przed świtem

Zmierzch Przed świtem

Top 3 najbardziej niebezpieczne frazy dotyczące filmu Zmierzch

1. Taylor Lautner nago

2. Robert i Kristen pocałunek

3. Zmierzch prawdziwa miłość

Norton 360 zabezpieczy, ale nie za darmo

Symantec radzi korzystać ze swojego oprogramowania antywirusowego Norton Safe Web w pakiecie Norton 360, które skanuje wszystkie linki pod kątem zagrożeń, zanim jeszcze w nie klikniemy. Sam muszę przyznać, że dobrze to działa, bo od jakiegoś czasu korzystam z Nortona. Poza tym jest też bezpłatna edycja tego urządzenia - Norton Safe Web Lite.

Zdrowy rozsądek - czyli jak zabezpieczyć się za darmo?

Jeżeli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy na ochronę od Nortona, to zalecam zdrowy rozsądek - jest najlepszy w takich sytuacjach. A informacji o Zmierzchu szukajcie na znanych portalach i blogach filmowych zamiast przez Google. Znacznie bezpieczniej i taniej.