Pocket CD-RW z FireWire i USB

LaCie przedstawiła model kieszonkowej nagrywarki obsługującej jednocześnie interfejs FireWire i USB.

Firma LaCie, specjalizująca się w produkcji urządzeń peryferyjnych, zaprezentowała najnowszy model nagrywarki kieszonkowej, która zgodnie z oświadczeniem producenta, jest pierwszym tego typu urządzeniem korzystającym jednocześnie z FireWire i USB, dzięki czemu bez większych problemów może współpracować z praktycznie wszystkimi urządzeniami pracującymi w tych standardach.

Kieszonkowy CD-RW ma wymiary 15x15 cm i pozwala na nagrywanie płyt z 8x prędkością dla CD-R oraz 4x w przypadku płyt wielokrotnego zapisu. Odtwarzanie krążków odbywa się zaś z 32x prędkością. Jak poinformował Guillaume Mazieres z LaCie 'napęd sam automatycznie wykrywa rodzaj używanego interfejsu i konfiguruje połączenie tak, że w ciągu paru sekund może przystąpić do pracy. Pozwala użytkownikowi na nagranie 650 MB danych w czasie krótszym niż 10 minut'.

Kieszonkowy CD-RW firmy LaCie wyposażony jest we wszystkie niezbędne przewody, uniwersalny zasilacz sieciowy, trzy czyste krążki CD-R 80 minutowe oraz pakiet oprogramowania służącego do nagrywania w skład którego wchodzi między innymi Toast 4.1.2 Adapteca przeznaczony do pracy z komputerami Macintosh (nagrywarka może pracować również z pecetami. Sugerowana cena sprzedaży nowego napędu to 399 USD.

www.lacie.com


Zobacz również