Pocket, kumpel najbardziej poszukiwanego cyberprzestępcy w Polsce, zatrzymany (wideo)

Pocket współpracując z Polsilverem włamał się do systemu bankowości elektronicznej jednego z banków. Obaj cyberprzestępcy są już w rękach policji.

W połowie września 2015 roku policjanci z warszawskiego CBŚP we współpracy z wydziałem do zwalczania cyberprzestępczości BK KGP zatrzymali Polsilvera, który włamał się do systemu informatycznego Plus Banku i szantażował go domagając się pieniędzy. Dzisiaj do 33-letniego Tomasza G. określanego jako "najbardziej poszukiwany cyberprzestępca w Polsce", dołączył 35-letni Mateusza C. ps. Pocket. Z ustaleń policji wynika, że obaj panowie włamali się do systemu bankowości elektronicznej jednego z banków (policja oficjalnie nie potwierdziła, że chodzi o wspomniany Plus Bank) i przekierowali kilkadziesiąt przelewów bankowych na swoje konta.

Cyberprzestępcy wyłudzili pół miliona złotych (docelowo miało to być 3,5 mln zł). Swoją działkę Pocket przelał na tzw. giełdy bitcoinowe. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów, m.in. "usiłowania oszustwa komputerowego, dotyczącego mienia znacznej wartości i prania pieniędzy". Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Obecnie przebywa w tymczasowym areszcie.

Obejrzyj zatrzymanie zaskoczonego Pocketa.