PocketBookInkPad 3 Pro – e-czytanie z ekspertem o dużym ekranie

PocketBook prezentuje PocketBookInkPad 3 Pro – nowa edycja blisko ośmiocalowego wodoodpornego czytnika z łącznością Bluetooth właśnie pojawiła się na rynku.

PocketBookInkPad 3 Pro, podobnie jak wcześniejszy model z ekranem o przekątnej 7,8 cala, korzysta z technologii E Ink Carta HD o rozdzielczości 1404 x 1872 piksele i gęstości 300 DPI. Takie parametry mają zapewnić jakość czytania niemal identyczną jak w przypadku tradycyjnej książki, na co dodatkowo ma wpływ wielkość wyświetlacza. Na takim ekranie wyświetlana jest większa ilość tekstu, dzięki czemu wzrasta komfort użytkowania. Najnowszy czytnik w rodzinie InkPad to świetny kompan na każdą okazję. Można korzystać z niego podczas kąpieli w wannie, na plaży i w czasie deszczu – wodoodporna powłoka chroni wszystkie jego najważniejsze komponenty przed wilgocią. Parametr IPX8 jest zapewnieniem, że urządzenie poradzi sobie z 60-minutową kąpielą w czystej wodzie głębokiej nawet na 2 metry.

W celu zabezpieczenia czytnika przed uszkodzeniami, PocketBookInkPad 3 Pro jest sprzedawany w komplecie z praktycznym, wsuwanym etui w czarnym kolorze. Korzystanie z takiej okładki ma dodatkowe korzyści w postaci dłuższego użytkowania czytnika – InkPad 3 Pro ma wbudowany czujnik, który wprowadza urządzenie w tryb uśpienia za każdym razem, kiedy wsunie się go do etui. Technologia SMARTlight jest czymś więcej, niż tylko zwykłym przednim podświetleniem. Ta funkcjonalność automatycznie dostosuje jasność i temperaturę barwy wyświetlacza, dobierając je do poziomu zewnętrznego oświetlenia i pory dnia. Parametry te można także dobrać samodzielnie podczas czytania lub zaprogramować profile zgodnie ze swoimi preferencjami, nawykami i godzinami czytania.

Zobacz również:

  • Tencent traci 60 mld dolarów. Powód - rząd Chin
  • Czytnik Kindle Paperwhite w promocji na polskim Amazonie! Warto skorzystać
PocketBookInkPad 3 Pro – e-czytanie z ekspertem o dużym ekranie

PocketBookInkPad 3 Pro został zaprojektowany z myślą o wszystkich użytkownikach: można na nim nie tylko czytać, ale także wykorzystać do odsłuchiwania ebooków i audiobooków. Urządzenie obsługuje pliki dźwiękowe w formatach mp3 i m4b, co pozwala cieszyć się taką formą literatury niezależnie od miejsca i czasu. Czytnik wyposażony jest w adapter microUSB oraz bezprzewodową łączność Bluetooth. Najnowszy model w ofercie PocketBook obsługuje funkcję Text-to-Speech, w której lektor przemienia tekst każdej książki w odczytywaną opowieść. PocketBookInkPad 3 Pro został wyposażony w dwurdzeniowy procesor i 1GB pamięci RAM. Takie komponenty mają zapewniać sprawną pracę urządzenia, szybkie uruchamianie aplikacji i płynne przewracanie stron podczas czytania.

Akumulator o pojemności 1900 mAh pozwala na długi czas zapomnieć o konieczności ładowania czytnika, a 16GB pamięci pomieści ponad 3000 książek, z których można swobodnie wybierać w tym czasie ulubione lektury. Warto nadmienić, że PocketBookInkPad 3 Pro obsługuje bez konwersji 19 formatów plików tekstowych oraz 4 graficzne, które można pobierać na czytnik poprzez wbudowane łącze Wi-Fi i usługi Dropbox, Send-to-PocketBook czy PocketBookCloud. Czytnik jest kompatybilny z aplikacją Legimi, dzięki czemu użytkownicy otrzymują dostęp do bogatej biblioteki liczącej ponad 60 000 książek. PocketBookInkPad 3 Pro ma kilka cech, które wyróżniają go spośród innych modeli dostępnych na rynku. Niewielki (195 x 136,5 x 8 mm) i lekki (zaledwie 225 g) czytnik jest wygodnym rozwiązaniem na bliższe i dalsze podróże. Starannie przemyślana konstrukcja, zamknięta w stylowej obudowie, jest zgodna z nowoczesnym trendom wzornictwa. W pakiecie z czytnikiem dostępne jest także czarne etui, które uzupełnia metaliczno szarą kolorystykę urządzenia.

Czytnik jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 1149 PLN.