Pocophone F1 z globalną aktualizacją do Androida 10!

Kolejna aktualizacja MIUI 11 zawiera niespodziankę dla posiadaczy POCO F1. Tani flagowiec otrzymał Androida 10 przed Samsungiem Galaxy S9.

Pocophone F1 był smartfonem, który miał sprawdzić, czy istnieje nisza na nowy typ telefonów komórkowych. Xiaomi postanowiło wykorzystać jak najwydajniejsze podzespoły i zamknąć je w plastikowej obudowie z ekranem IPS LCD w celu osiągnięcia jak największego stosunku wydajności do ceny. Szybko okazała się, że Pocophone F1 stał się hitem rynkowym i był często wybierany przez graczy. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na rynku pojawi się oddzielna submarka POCO, która produkować będzie tanie urządzenia z wydajnymi podzespołami.

Pocophone F1 z globalną aktualizacją do Androida 10!

Teraz po niespełna dwóch latach od premiery POCO F1 otrzymuje drugie życie. Smartfony na całym świecie zaczęły zgłaszać swoim użytkownikom dostępność aktualizacji oprogramowania. Okazuje się, że Xiaomi udostępniło aktualizację systemu do nowszej wersji MIUI 11, która przy okazji aktualizuje system operacyjny do Androida 10. Oprogramowanie o numerze wersji 11.0.4.0.QEJMIXM zawiera poprawki zabezpieczeń datowane na 1 stycznia 2020 roku i waży niespełna 2 GB.

Pocophone zadebiutował na rynku w pierwszej połowie 2018 roku. Smartfon doczekał się już dwóch głównych aktualizacji oprogramowania. Pierwotnie urządzenie działało pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z MIUI 9, a później Androida 9.0 Pie z MIUI 10 i MIUI 11.

Pocophone F1 z globalną aktualizacją do Androida 10!

Źródło: gsmarena.com

Cieszy fakt, że tani smartfon z topowymi podzespołami od Xiaomi otrzymuje stabilne wydanie Androida 10 wcześniej, niż niespełna dwuletni flagowiec z serii Galaxy S. Smartfony Galaxy S9 nadal pozostają w programie Android 10 beta i nie doczekały się jeszcze oficjalnej aktualizacji.

Najnowsza wersja MIUI 11 na Pocophone F1 poza wprowadzeniem Androida 10 skupia się na poprawkach błędów, optymalizacji działania paska powiadomień oraz ulepszeniu trybu Game Turbo.

Źródło: gsmarena.com, admorahblog.com, rootmygalaxy.net, c.mi.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących