Pocophone F2 na horyzoncie - Xiaomi rezerwuje znak towarowy

Chińczycy przygotowują się do premiery kolejnego smartfona z serii Poco.

Pocophone F1 zadebiutował w drugim kwartale 2018 roku i z miejsca stał się hitem sprzedażowym. Xiaomi po raz kolejny pokazało, że wie jak zaprojektować bestsellerowe urządzenie. W plastikowej obudowie z ekranem IPS LCD umieszczono topową specyfikację techniczną z procesorem Qualcomm Snapdragon 845 i 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Całość wyceniono na około 1500-1600 zł, dzięki czemu Poco F1 stał się najbardziej opłacalnym smartfonem dla graczy. Za inne urządzenie z podobnymi parametrami musieli oni zapłacić kilkaset złotych więcej.

Pocophone F2 na horyzoncie - Xiaomi rezerwuje znak towarowy

Czas płynie nieubłaganie, a od premiery Pocophone F1 minęły już prawie dwa lata. Na szczęście w grudniu pojawiły się plotki na temat kolejnego modelu z serii Poco. Xiaomi opracowuje następcę dla Pocophone F1. W zeszłym miesiącu szef Xiaomi poinformował na Twitterze, że nowe urządzenie Poco zadebiutuje w 2020 roku. Teraz posiadamy twardy dowód na to, że faktycznie możemy spodziewać się Pocophone F2 w najbliższych miesiącach.

Xiaomi złożyło właśnie aplikacje na znak towarowy dla Pocophone F2. Zgodnie z dokumentacją Chińczycy zastrzegają znak towarowy dla telefonu o nazwie handlowej POCO F2. Jest to wyraźna wskazówka, że chodzi o następcę Pocophone F1 z 2018 roku.

Pocophone F2 na horyzoncie - Xiaomi rezerwuje znak towarowy

Źródło twitter.com

Na globalnych rynkach smartfon otrzyma nazwę Pocophone F2, podczas gdy w Indiach nadal sprzedawany będzie jako POCO F2. Wszystko wskazuje na to, że Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro) nie jest duchowym następcą Pocophone F1, a Xiaomi faktycznie pracuje nad kolejnym budżetowcem z flagowymi podzespołami. Smartfon z pewnością kosztować będzie mniej, niż 2000 zł.

Źródło: gsmarena.com, Twitter.com