Pocophone F2 na horyzoncie, premiera w 2020 roku

Już nie długo na rynku pojawi się kolejny budżetowiec wyposażony w flagowy procesor.

Pocophone F1 był strzałem w dziesiątke. Eksperyment Xiaomi przerósł nasze oczekiwania. Okazało się, że na rynku istnieje miejsce dla z pozoru nijakiego smartfona. Pocophone F1 na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. Mało tego urządzenie ma plastikową obudowę i coraz rzadziej stosowany ekran IPS LCD. Dopiero szybki rzut oka na specyfikację techniczną zdradza, że w urządzeniu za około mniej, niż 1500 zł otrzymujemy flagowe podzespoły pozwalające na szybką pracę i grę w najnowsze gry.

Pocophone F2 na horyzoncie, premiera w 2020 roku

Źródło: techadvisor.co.uk

Pocophone F1 znalazł swoją nisze, ale czas płynie nieubłaganie, a na rynku pojawiło się wiele nowszych konstrukcji, które powodują, że wybór Poco F1 z dnia na dzień staje się coraz mniej atrakcyjny i opłacalny. Nie można zapominać, że Poco F1 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 845, który posiada już trzech następców - Snapdragona 855, 855 Plus oraz niedawno zaprezentowanego Snapdragon 865.

Pocophone F1 zadebiutował na rynku prawie dwa lata temu w marcu 2018 roku. Na szczęście Xiaomi przygotowuje już jego następce. Nowe urządzenie również ma łączyć flagową specyfikację z bardzo przystępną ceną.

Wierni fani Xiaomi oraz użytkownicy Pocophone F1 liczyli, że następca pojawi się już w 2019 roku, ale niestety tak się nie stało. Dodatkowo od pewnego czasu pojawiają się problemy z dostępnością Poco F1. Wszystko wskazuje na to, że następca Pocophone F1 pojawi się w przyszłym roku.

Nadal nie wiemy, kiedy dokładnie zaprezentowany zostanie kolejny smartfon od Poco, ale wiadomo na pewno, że urządzenie pojawi się na rynku. Informację potwierdził sam globalny szef Poco - Alvin Tse za pomocą swojego konta na Twitter.

Lakoniczny wpis sugeruje, że zobaczymy kolejnego smartfona od Poco w 2020 roku.

Spekuluje się, że smartfon nazywał się będzie Pocophone F2 i zadebiutuje z procesorem Qualcomm Snapdragon 865. Na pokładzie z pewnością nie zabraknie sporej ilości pamięci operacyjnej RAM oraz wbudowanej pamięci masowej. Urządzenie pracować będzie pod kontrolą Androida 10 ze zmodyfikowaną nakładką MIUI 11.

Źródło: gsmarena.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących