Początek listopada pod znakiem "Gothic 3"

Jak poinformował polski dystrybutor gry Gothic 3, firma CD Projekt, tytuł zawita na nasz rynek 3 listopada bieżącego roku. Planowane są dwa, bardzo bogate wydania gry. Jest to termin opóźniony w stosunku do pierwotnie planowanego. Trzeba jednak przyznać, że tym razem poślizg jest całkowicie usprawiedliwiony.

Początek listopada pod znakiem "Gothic 3"
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Gothic 3 jako jedna z niewielu gier doczekał się podwójnej wersji "gold". Tuż po tym jak płyta trafiła do tłoczni programiści wykryli masę błędów, które uniemożliwiały w pełni komfortową rozgrywkę.

Sytuację skomentował między innymi Michał Cegiełka, nadzorujący testy gry Gothic w firmie CD Projekt:

"Autorzy kończyli grę w ogromnym pośpiechu. Wersja GOLD którą otrzymaliśmy, taka samo jak wszystkie inne wersje europejskie, zawierała bardzo dużo błędów. Naszym zdaniem, były na tyle poważne, że psuły całą zabawę z rozgrywki. Główna postać potrafiła 'wylecieć poza świat/geometrię', kilku questów nie dawało się ukończyć - w tym problemy sprawiał jeden należący do głównego wątku gry, spore błędy znaleźliśmy też w AI powodujące problemy z zachowaniem NPC. Niezależnie od poważnych błędów zgłosiliśmy autorom też kilkadziesiąt drobniejszych."

Opóźnienie w polskiej premierze pozwoli na implementacje poprawek do kodu programu. Naprawionych zostanie ponad 100 rażących błędów. Gdyby CDP opublikowało produkt w terminie, wymagałby on natychmiastowego patchowania. W ten sposób nabywcy otrzymają Gothica 3 nieco później, ale kompletnego.

Więcej o tytule w naszej zapowiedzi.