Poczta Polska: zdjęcie ze smartfona wyślesz jako tradycyjną kartkę. Cena: 5 zł. Czy jest za wysoka?

Poczta Polska uruchomiła usługę, dzięki której możemy wysłać wykonane przez nas zdjęcie jako tradycyjną kartę, którą dostarczy listonosz.

Poczta Polska po wprowadzeniu wakacyjnej akcji udostępniania w popularnych miejscowościach turystycznych darmowego WiFi postanowiła pójść za ciosem i przygotowała niespodziankę, z której będą mogli skorzystać wszyscy właściciele smartfonów z Androidem (począwszy od wersji 2.3.3). Zamieściła bowiem w sklepie Google Play mobilną aplikację "neokartka", dzięki której wykonane przez nas zdjęcie będziemy mogli przesłać w formie tradycyjnej kartki pocztowej.

Aplikacja jest darmowa, pozwala na kompozycję, dopasowanie zdjęcia i zamieszczenie krótkiego tekstu na awersie oraz oddaje do naszej dyspozycji galerię wzorów i możliwość zaadresowania do wielu odbiorców z książki adresowej. Dzięki lokalizacji GPS adresat kartki zostanie natomiast poinformowany z jakiego miejsca została wysłana.

Zobacz również:

  • Poczta Polska ostrzega o możliwych próbach oszustw internetowych

"W najbliższym czasie aplikacja będzie wzbogacona o nowe funkcjonalności: wybór życzeń z katalogu gotowych propozycji, możliwość zamówienia wielu kartek w różnych formatach, złożenia odręcznego podpisu czy dodania ramki do zdjęcia. W przyszłym roku będzie dostępna również w systemie iOS oraz Windows Phone. Docelowo aplikacja stanie się częścią dedykowanej dla e-usług platformy mobilnej" - zapowiada dodatkowo Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, odpowiedzialnej za rozwój e-usług w Grupie Kapitałowej Poczty Polskiej.

Ile to kosztuje?

Wysłanie neokartki kosztuje dokładnie 4,99 zł brutto, którą to opłatę można uregulować np. sms-em lub poprzez płatność SkyCash.

Czy to się opłaca? Wydaje mi się, że dla osób, które przypomną sobie w ostatniej chwili o wysłaniu kartki z wakacji udostępniona usługa jest wręcz zbawieniem, zaś wspomniana kwota jest do przyjęcia tym bardziej, jeżeli jesteśmy za granicą.

Oczywiście w przypadku kartek wysłanych w tradycyjny sposób koszt jaki poniesiemy będzie niższy (1,35 zł. za znaczek ekonomiczny plus cena kartki). W przypadku nowej e-usługi Poczty możemy jednak przesłać niepowtarzalne kartki, którymi zaskoczymy rodzinę/znajomych. Ponadto są one drukowane w dużym formacie A5 (14,8 x 21 cm).

Jakie opinie?

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google'a od 8 lipca. Do tej pory pojawiły się 23 opinie, których średnia ocena jest rewelacyjna i wynosi obecnie aż 4,9 gwiazdki! Szczególnie zadowolone są osoby przebywające, bądź wyjeżdżające za granicę. Jeden z komentujących zwraca jednak uwagę na "upierdliwą płatność", natomiast kolejny obniżył ocenę za wysoką jego zdaniem cenę.

Pobierz: neokartka

Konkurs

Na koniec warto dodać, że Poczta Polska wraz z udostępnieniem mobilnej neokartki przygotowała również wakacyjny konkurs organizowany wraz z portalem Wakacje.pl. Autorzy najciekawszych mobilnych pocztówek mogą wygrać m.in. bony wakacyjne o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

_________________

Moim zdaniem mobilna neokartka to świetle rozwiązanie, z którego zamierzam skorzystać. Ze względu na cenę oczekiwać jej mogą jednak tylko nieliczni z mojej rodziny:)