Poczta elektroniczna - co trzecia wiadomość nie zostaje przeczytana

Co trzecia wiadomość e-mail nigdy nie zostanie przeczytana - wynika z badania przeprowadzonego przez Mindjet. Dane dotyczą mieszkańców Wielkiej Brytanii, można je jednak odnieść do ogółu internautów...

Przeciętny Brytyjczyk dostaje 36 wiadomości e-mail dziennie. Około 12 z nich nigdy nie zostanie przeczytanych, wynika z raportu Mindjet. 65 proc. ankietowanych przyznaje, że natłok wiadomości e-mail odbija się na ich efektywności pracy.

Przeciętny brytyjski pracownik w ciągu jednego dnia odbiera pięć telefonów oraz ma jedno spotkanie biznesowe. 14 proc. przebadanych twierdzi, że nie zarządza odpowiednio swoim czasem w pracy. Co piąty ankietowany przyznaje się natomiast, że w trakcie dnia wchodzi na portale społecznościowe.

Według Mindjet przeciętny pracownik 21 minut ze swojego dnia pracy poświęca na poszukiwanie rzeczy na swoim twardym dysku, co daje 2 tygodnie pracy w ciągu całego roku. Jak wyliczyli eksperci kosztuje to przeciętnego pracodawcę 1248 GBP rocznie.

Na specjalnej stronie można wziąć udział we wspomnianej ankiecie. A wy ile otrzymujecie e-maili w ciągu jednego dnia? Co was najbardziej frustruje w waszej pracy?